E martë, Nentor 12, 2019
Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

Kushtet e Gjermanisë për hapjen e negociatave, duhet 1 vit kohë...

Zbulohen 9 kushtet që Gjermania propozon për hapjen e negociatave. Dy nga nëntë kushtet e kërkuara nga grupet parlamentare të partive të koalicionit CDU/CSU e...

Në Rodos nuk u fol për detin, por negociatat/ Kotzias: Franca...

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka deklaruar se me homologun e vet shqiptar, Ditmir Bushati, nuk ka diskutuar mbi marëveshjen e pritshme dypalëshe,...

Rama nuk ia doli t’i mahniste, Franca kundër hapjes së negociatave

Der Standard ditën e sotme i kushtuar rëndësi një artikulli ku thotë se Franca është e pakënaqur dhe se do të vendosë kundër hapjes...

Gjermania e bindur: Negociatat me Shqipërinë duhet të hapen

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ka deklaruar se Gjermania është e bindur që tashmë negociatat me Shqipërinë duhet të hapen. Sipas Fleckenstein, e rëndësishme, është...

Edi Rama:Nëse problemi janë shqiptarët ilegalë, i kthejmë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për portalin austriak Profil.at, ku ka folur për vendimin e Bashkimit Europian për hapjen e negociatave në...

Dështimi me negociatat, PS mendon për zgjedhje të parakohshme? Balla mbledh...

Kur na ndajnë afro dy javë nga vendimi i Brukselit për çeljen ose jo të negociatave me Bashkimin Europian dhe në një kohë që...

Greqia: Jemi miq, mbështesim hapjen e negociatave për Shqipërinë

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka ritheksuar se Athina do të mbështesë hapjen e negociatave për Shqipërinë në BE. "Ne mbështesim plotësisht hapjen...

Çelja e negociatave më 28 qershor është e sigurt

Nga Spartak NGJELA Çelja e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian më 28 qershor, është një gjë e sigurt. Cila është arsyeja politike që e garanton...

Negociatat, ish-ministrja Gjosha pesimiste: Shqipëria nuk ka përmbushur ende detyrat

Kur nga Italia ende pritet përgjigja e audio-përgjimit, nëse është ose jo vëllai i ministrit të Brendshëm protagonist, Lëvizja Socialiste për Integrim ka hedhur...

Negociatat, Kodheli dhe Hajdari: Gjermania insistuese në zbatimin e reformave

Kryetarja e Komisionit për Politikën e Jashtme Mimi Kodheli ndodhet për një vizite pune në Gjermani me ftesë të homologut të saj Dr. Röttgen....

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com