E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Negociatat

Etiketim: negociatat

“U hapën”, Berisha ironizon: Deklaratat e Edvin Mafisë në 4 vitet...

Ish-kryeministri Sali Berisha është treguar më sarkastik se kurrë sot ndaj kryeministrit Edi Rama, duke publikuar me data dhe vite, deklaratat e guximshme që...

Ministri i Jashtëm gjerman mbështet çeljen e negociatave me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass është shprehur në favor të çeljes së negociatave për anëtqarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në tetor....

Eksperti i BE: Shqipërisë nuk i hapen negociatat në tetor

“Shqipërisë nuk ka të ngjarë t’i hapen negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian as në tetor”. Ky është paralajmërimi i ekspertit të njohur europian për...

Negociatat, Greqia: Nuk do bllokojmë Shqipërinë, por kushte do të vendosim

Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Kështu është shprehur një burim...

Meta: Vlerësoj shumë lidershipin proeuropian të Zaevit dhe Pendarovskit

Presidenti i Republikës Ilir Meta nga Xhafzotaj në Durrës ka dhënë një deklaratë për mediat. Meta apeloi se duhet të përfitojmë nga momenti mjaft pozitiv...

FOTO/ FaceApp, rrjeti masakron Edi Ramën: Jemi në prag të hapjes...

FaceApp është lançuar në vitin 2017 dhe nuk është i ri. Por ditët e fundit është bërë virale dhe njerëzit po ‘çmenden’ pas aplikacionit...

Negociatat tregtare SHBA-Kinë/ Zyrtarët amerikanë thonë se do rinisin javën e...

Përfaqësuesit e lartë nga SHBA dhe Kina po përgatisin rifillimin e bisedimeve javën e ardhshme për të zgjidhur luftën tregtare mes 2 ekonomive më...

Ngecja me Negociatat/ Bushati si Rama, fajëson BE: Shkeli marrëveshjen e...

Një nga kryenegociatorët kyc për kërkesën e Shqipërisë për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian ka akuzuar shtetet anëtare për mosmbajtjen e premtimeve mbi kalendarin...

Negociatat, 4 ish-ministra letër BE: Gjermania dhe Franca të përmbushin premtimet...

Katër ish ministra të Jashtëm të Shqipërisë, Bullgarisë, Qipros dhe Greqisë i kanë drejtuar Bashkimit Evropian një letër të hapur, pas deklaratës së një...

Deutsche Welle: Bashkimi Europian lë ende në tension Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Ministrat e Jashtëm të BE nuk kanë përmendur datë konkrete për dy vendet aspirante për në BE, Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Por në...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com