Ballina Etiketimet Negociata

Etiketim: Negociata

Diplomati Shaban Murati: Çfarë dreqin po negocion Edi Rama me Greqinë?

Diplomati shqiptar, Shaban Murati është shprehur i revoltuar me Qeverinë e drejtuar nga Edi Rama, e cila po zhvillon negociatat me Greqinë për përcaktimin...

Mehmetaj: Mazhoranca të kthehet më këmbë në tokë, dështoi me negociatat

Fjala e deputes së LSI-së, Kejdi Mehmetaj ne tryezën e rrumbullakët “Çfarë e pret Shqipërinë mbas konkluzioneve të Këshillit të BE për ceshtjet e...

Eriol Braimllari: E vetmja qeveri që feston dështimin e negociatave

Eriol Braimllari nga Departamenti i Marrëdhënieve me Jashtë në LSI e cilëson qëndrimin e qeverisë shqiptare dhe Ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati për negociatat...

Negociatat në 2019, Braimllari: Axhenda e Ramës s’ka lidhje me Europën,...

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Përgjegjës për këtë shtyrje të negociatave,...

Negociatat në 2019, Vlahutin: Duhet bashkim kombëtar

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Paraditja e kësaj të hëne, ka mbledhur...

Bushati: E dinim se kemi një afat kohor. Fleckenstein: Bëni detyrat...

Shtyrja e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm, është kryefjala e debatit politik. Paraditja e kësaj të hëne, ka mbledhur...

Negociatat në 2019, Fleckenstein mbërrin në Tiranë

Pasi BE-ja vendosi që çelja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë të shtyhet për vitin 2019, raportuesi për Shqipërinë në BE, eurodeputeti Knut Fleckenstein,...

Negociatat në 2019, Ruçi: S’ka vend për festë, jemi në testim...

Gramoz Ruçi konferencë për shtyp me gazetarët, mbi konkluzionet e Këshillit të BE-së, për hapjen e negociatave me Shqipërinë në Qershor 2019. Në daljen tuaj...

Dy paradokset e Ramës për negociatat

Nga Andi Bushati Qeveria shqiptare po ndjek një strategji komunikimi kundërthënëse për t’i shpjeguar publikut shqiptar atë që ndodhi në takimin e Luksemburgut me negociatat. Nga...

Negociatat, Shehu: Rama të japë dorëheqjen, duhet qeveri me bazë të...

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, i ftuar në emision “Java” në RTSH, tha se situata në Shqipëri është shumë e rëndë, por sipas...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com