E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Në pranga 3 persona

Etiketim: në pranga 3 persona

Godasin për vdekje 56-vjeçarin, në pranga 3 persona

Policia ka vënë nën pranga tre persona, banues në Vlorë, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur fizikisht shtetasin S.M., 56-vjeç,...

Shpërndanin drogë në bregdet, në pranga 3 persona

Operacioni i koduar si “Porosia e Fundit” ka vënë në pranga 3 persona të cilët merreshin me shpërndarjen e lëndëve narkotike në doza të...

Kundërshtuan punonjësin e policisë, në pranga 3 persona

Tre persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm pasi kanë kundërshtuar me forcë punonjësin e policisë. Në pranga kanë rënë Zef Nika 48 vjeç, Artur Nika...

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...