E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ndricim Kulla

Etiketim: Ndricim Kulla

Historia e mendimit shqiptar me autor studiuesin Ndriçim Kulla

Këto ditë enti botues Plejad, në serin e botimeve të literaturës së Mendimit Shqiptar botoi libri “Historia e Mendimit Shqiptar” me autor studiuesin, publiccistin...

Një prurje e re e çmuar nga Ndriçim Kulla për kulturën...

Nga Albert Vataj Sot kur flitet gjithnjë e më pak për dijen, mendimin, historinë e iluminizmit shqiptar, atë çfarë ishte dhe mbeti rrugëtimi i vetëdijes...

Politika t’i përgjigjet pikënisjes reflektuese që dha Presidenti

Nga Ndriçim Kulla Protesta studentore, pavarësisht se është fokusuar në zgjidhjen e 8 pikave, ka shërbyer fortësisht edhe si një katalizator i shpalosjes, zbulimit apo...

Dom Ernest Troshani, Kardinali ynë i dyfishtë i lidhjes speciale të...

Nga Ndriçim Kulla/Në shekujt e parë të Kishës Katolike fjala “kardinal” përdorej për të gjithë priftërinjtë të cilët qenë me detyrë në një kishë...

Ndriçim Kulla: E gërvishta pak Majlinda Bregun dhe doli Lenka Çukoja

Deputetja Majlinda Bregu reagoi dje ndaj një shkrimi opinionistit, Ndriçim Kulla, të botuar më 27 shtator. Në postimin e bërë në rrjetet sociale, Bregu...

Ndriçim Kulla dëshmon mbi raportet e Ismail Kadaresë me Enver Hoxhën

Pjesë e kolanës së veprave të shkruar për Ismail Kadarenë është edhe libri i studiuesit dhe publicistit Ndriçim Kulla, “Ylli i Shkrimtarit”. Kjo qasje...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...