E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Ndihma

Etiketim: ndihma

Përmbytjet, Bashkia Shkodër: 170 banesa të rrethuara nga uji

Pavarësisht motit mjaft të mirë në ditët e fundit, Bashkia e Shkodrës njofton se 1645 hektarë vijojnë që të jenë të përmbytura, ndërsa edhe...

Shtëpizat e solidaritetit, mbledhin mijëra kg veshje në javë

Elia Gjika 12-vjeç nga Tirana është shembulli se si që në fëmijëri prindërit mund të edukojnë fëmijët për të qenë human, në këtë mënyrë...

Festat, ndihma për familjet dhe shtresat në nevojë

Në prag të festave të fundvitit, institucionet shtetërore e jo vetëm, kthejnë sytë nga shpresat në nevojë. Bashkia e Lezhës në bashkëpunim me një...

Vijnë ndihmat e BE-së, Xhaçka: Transparencë në shpërndarje

Vendet anëtare të Unionit dhe jo vetëm, kanë dorëzuar zyrtarisht ndihmat e akorduara për Shqipërinë pas përmbytjeve të dhjetorit 2017. Prezente kur nisi shpërndarja...

Edi Ramën e “tradhton edhe Romana Vlahutin

‘Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtëra’. Kjo fjalë e urtë popullore i shkon më së miri kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. Duke dashur që të...

Përmbytjet/Qeveria serbe hap thesin, miliona euro ndihma

Dëmet nga përmbytjet në vend pas rreshjeve të denduara janë kolosale. Për ti ardhur në ndihmë Shqipërisë, qeveria serbe ka akorduar shumën prej 100.000...

Përmbytjet, shpërndahen ndihma për banorët në Fushë-Krujë

Fushë Kruja dhe fshatrat përreth ishin nga zonat më të prekura nga përmbytjet, që në ditën e parë të reshjeve të shumta. Dalja nga shtrati...

Këlliçi thirrje të rinjve: Të bashkohemi për të ndihmuar familjet e...

Zyra e FRPD-së pranë selisë së PD është e hapur për të mbledhur dhe shpërndarë ndihmat e ofruara. Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi së...

Përmbytjet/Vullnetarët dhe Bashkia e Tiranës, ndihma për familjet e prekura (FOTO)

Paralelisht me punën në terren të ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës për rehabilitimin e zonave të prekura nga përmbytjet, si pasojë e reshjeve të...

Bashkia ndihmon familjen e trinjakëve që u dogjën

Këshilli Bashkiak në Durrës, në mbledhjen e sotme krahas debateve me njërin-tjetrin, është marrë edhe një vendim mjaft human. Konkretisht, është ndihma ekonomike me...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com