E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ndihma ekonomike

Etiketim: ndihma ekonomike

Në Gjirokastër rezerva për ndihmën ekonomike

Përfitues të skemës së ndihmës ekonomike në Gjirokastër dhe në të gjithë rajonin janë bërë pjesë e një pyetësori realizuar prej Qendrës Kombëtare të...

KE: E dyshimtë ndihma ekonomike në Shqipëri, kompensohet një numër i...

Matja e varfërisë në Shqipëri është e diskutueshme për shkak të statistikave të mangëta, por Komisioni Europian duke ju referuar Bankës Botërore raportoi se,...

Ndryshon ndihma ekonomike, hiqet përfitimi tavan prej 8 mijë lekë

Ligji për asistencën sociale do të ketë ndryshime. Në draftin e propozuar në komisionin e Shëndetësi ministrja Ogerta Manastirliu njoftoi se do të hiqet...

Si ndryshon ndihma ekonomike? – Drafti në Kuvend, preket edhe bonusi...

Qeveria është “vetëkorrigjuar” sa i përket skemës së ndihmës ekonomike, e cila ka hasur kundërshti të mëdha  dhe është bërë pjesë e debateve politike...

Ndihma ekonomike, Ballanca: E pamjaftueshme

Skema e ndihmës ekonomike duhet rishikuar për të ndihmuar më tepër në zbutjen e varfërisë. Në kushtet kur ka një hendek të madh të...

Raporti i Avokatit të Popullit: Qeveria dështoi me ndihmën ekonomike

Qeveria nxori nga skema me mijëra familje vitin e kaluar, por nuk rriti pagesat për ata që mbetën në skemë. Është ky fakti që...

Pensioni e ndihma ekonomike në bankë – Do të bëhet me...

Së shpejti, edhe pensionet, pagesat e papunësisë apo ndihmës ekonomike priten të paguhen përmes bankave. Strategjia Kombëtare për pagesat me vlerë të vogël parashikon, ndër...

Drafti, ndryshon skema e ndihmës ekonomike dhe pagesës së PAK

Ndryshon skema e përfitimit dhe dhënies së ndihmës ekonomike, pagesës së PAK dhe bonusit të bebes. Ministria e Shëndetësisë ka hartuar një projektligj krejtësisht...

Qeveria shtrëngon rripin për të varfrit, përjashtohen 27 mijë familje nga...

Numri i familjeve që trajtojnë më ndihmë ekonomike ka rënë më tej gjatë tremujorit të tretë të vitit, por ndërkohë ka rënë edhe pagesa...

Miratohet ndihma ekonomike për shtresat në nevojë dhe pagesat e PAK

Këshilli Bashkiak i kryeqytetit zhvilloi sot mbledhjen e tij të radhës, ku miratoi një sërë vendimesh të rëndësishme me karakter social, që kanë ndikim...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...