E shtunë, Qershor 15, 2019
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

Starton pas pak Premier League, Mourinho zbulon formacionin me të cilin...

Pas pak minutash do të marrë start edhe sezoni i ri në Premier League. Manchester United do të provojë që të marrë tre pikët...

Parisi në festë, Parisi në luftë!

Kualifikimi i Francës për në finalen e madhe të 15 korrikut është pritur me entuziazëm të jashtëzakonshëm nga parisienët, që kishin mbushur “Champs Elysees”...

Karius nuk është mirë, shikoni çfarë gafash bëri dje

Portieri i famshëm i finales së Kievit, Loris Karius vazhdon ende me gafat e tij. Pasi i hoqi nga duart trofeun e Championsit me dy...

Modric: Duam të shkruajmë historinë, jemi gati për sfidën e madhe

“Për ne ishte një tjetër ndeshje me shumë emocione, me intensitet të lartë. Nuk ishte e lehtë, pasi luanim kundër vendit organizator dhe presioni...

Dy shqiptarë heronj, mposhtin një Serbi mu në mes të Rusisë!

Ndjenja e gjakut të një kombi të madh e sportdashës, siç jemi ne shqiptarët, tregoi në mes të Rusisë se pasioni, shpirti, vendosmëria dhe...

Detajet që duhet të dini para sfidës hapëse Rusi-Arabia Saudite, s’ka...

Pothuajse katër vjet pritje kemi kaluar që nga finalja e fundit e Kupës së Botës. Janë pikërisht 1432 ditë që nga goli i fundit...

Juventus-Napoli, surpriza në formacionet zyrtare të duelit që vendos titullin

Vjen momenti i së vërtetës në Seria A. Juventus pret në “Allianz Stadium” pas pak minutash Napolin, në duelin që do të përcaktojë shumë...

Miqësorja me Norvegjinë, 320 policë për ndeshjen

Policia e Elbasanit do të angazhojë 320 forca policie për mbarëvajtjen e ndeshjes miqësore mes Shqipërisë dhe Norvegjisë në orën 19:00. Duke filluar nga...

LIVE/ Nis ndeshja, Luftëtari përballë Kamzës për një vend në kupat...

Luftëtari 0-0 Kamza Minutë pas minute 1′ Ka nisur ndeshja Në Gjirokastër Luftëtari do të presë sot Kamzën për të diskutuar takimin e vlefshëm për javën e 23...

Skënderbeu-Flamurtari, do e “vrasin” korçarët garën për titull?

Sot në mbrëmje, në orën 18:00, do të zhvillohet ndeshja më e rëndësishme e javës së 19-të të Superligës mes Skënderbeut kryesues dhe Flamurtarit...

EDITORIAL

Deputeti Maliqi zbardh prapaskenat: Balla i bleu si bagëti deputetët e opozitës

Deputeti Lefter Maliqi në një status të fortë në Facebook ka treguar të gjitha prapaskenat e turpshme...

FORUM

Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve….

Nga: Endira Bushati * Suela Musta, si viktima model e këtyre 30 viteve.... Suela Musta, sot është në burg... Informacionet...

Sulmi frontal i Ramës ndaj opozitës, tregon rreziqet e shtetit njëpartiak

Nga: Vincent W.J. van Gerven Oei Megjithëse ka kaluar vetëm një javë nga publikimi i përgjimeve Dako-Avdylaj, duket sikur...