E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Ndeshja

Etiketim: ndeshja

“El Clasico” e parë luhet në mesditë, ja kur do të...

“El Clasico” i parë i këtij sezoni tashmë ka një datë dhe një orë. Sfida mes dy gjigantëve të futbollit spanjoll midis Barcelonës dhe...

Ngatërresa e himnit, Deschamps: U kërkova falje, ishte diçka që s’duhet...

Organizatorët e Francës mbrëmjen e djeshme ngatërruan në mënyrë të turpshme himnin e kombëtares sonë, para ndeshjes duke vendosur atë të Andorrës. Futbollistët shqiptarë...

Presidenti Meta, tifozi special i ndeshjes Kosovë-Çeki: Shpirti i ekipit është...

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot tifozi special i kombëtares së futbolli të Kosovës, në ndeshjen Kosovë-Çeki. Kreu i shtetit ka ndjekur ndeshjen dhe ka...

Po raportonte nga fusha e blertë, gazetarja spanjolle pëson një goditje...

Raportimi direkt nga fusha e blertë nuk është asnjëherë një mision i thjeshtë. Nuk janë të pakta rastet kur ndodhin edhe incidente të ndryshme,...

Ndeshja e pazakontë, 8 futbollistë profesionistë kundër 380 fëmijëve

Kjo është një skenë e pazakontë e filmuar në Indonezi. Në një fushë futbolli shihen 8 futbollistë profesionistë që luajnë kundër 380 fëmijëve. Ndeshja e...

“Avullojnë” biletat, ja sa turq priten në stadiumin e Shkodrës

Shqipëri-Turqi është kryefjala e ditës së sotme. Kuqezinjtë debutojnë në takimin e parë eliminator të Euro2020 kundër një prej skuadrave më të mëdha Europiane. Gjithsesi,...

Të gjithë drejt Shkodrës, trafik i rënduar përgjatë superstradës

Dyndja e tifozëve drejt Shkodrës për të mbështetur kombëtaren në sfidën përballë Turqisë që do të luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin "Loro Boriçi"...

Ndeshja kundër Turqisë, Panucci: Rival i frikshëm, fitojmë dhe me një...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka dalur në konferencën e fundit për shtyp, në prag të duelit të nesërm kundër Turqisë. Çfarë keni parë...

Ndeshja Shqipëri-Turqi, ja çfarë nuk lejohet në “Loro Boriçi”

Këtë të premte Shqipëria nis rrugëtimin e saj drejt kampionatin Europian 2020. Pengesa e parë mban emrin e Turqisë. Në stadiumin "Loro Boriçi" të...

Ndeshja Duisburg-Këln shtyhet për një arsye shumë “gjermane”

Në Gjermani janë mësuar me gjithçka në perfeksion, edhe kur bëhet fjala për futboll. Këtë pasdite ishte planifikuar ndeshja e Zëeite Liga (seria e...

EDITORIAL

Asgjë e re nga FRONTI i Luksemburgut për Shqipërinë tonë!

Ministrat e 28 vendeve të Bashkimit Europian dje, të mbledhur në Luksemburg, nuk kanë arritur të marrin...

FORUM

Pse më erdhi turp nga Edi Rama në Beograd?

Nga Bardhyl Mahmuti* Më 10 tetor 2019, pas takimit në Novi Sad me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama,...

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com