E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Ndërron jetë

Etiketim: ndërron jetë

Në këtë fillimpranverë, shuhet bilbili i fundit i ahengut shkodran, Shyqyri...

Nga Albert Vataj Ndërron jetë, Shyqyri Alushi. Shkodra, muzika, kënga, shpirti ynë që ju blatua këtij virtuoziteti, ndahen duke pranuar me dhimbje ligjësinë e natyrës,...

Ndërron jetë “bilbili” i muzikës popullore shkodrane

Shyqyri Alushi “bilbili” i muzikës popullore shkodrane dhe artisti i merituar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në moshën 84 vjeçare. Prej ditësh ishte i...

Ndërron jetë “gjarpri”, një prej kriminelëve më brutal që ka njohur...

Carmine Persico, i cili ka qenë koka e një prej bandave më të mëdha kriminale në New York të Shteteve të Bashkuara ka ndërruar...

Ndërron jetë papritur gjatë garës, Mjeshtri i Madh i Shahut shqiptar

Federata Shqiptare e Shahut njoftoi me hidhërim, ndarjen e papritur nga jeta të FIDE MASTER, Harallamb Boshkut në moshën 63-vjeçare. Varrimi bëhet nesër, datë 5 mars,...

Shqiptari ndërron jetë gjatë punimeve në stadium, skuadra greke bën gjestin...

Një 60-vjeçar shqiptar ka mbetur viktimë pasditen e djeshme gjatë punimeve për ndërtimin e stadiumit të ekipit grek të AEK. Ai kishte qenë mbi një...

Helmon veten, ndërron jetë 78-vjeçari

Një i moshuar i ka dhënë fund jetës, duke u vetëhelmuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Shijak, ku sipas Policisë Vendore, mësohet se...

E sulmoi pit bulli i shtëpisë në gjumë, ndërron jetë vogëlushja...

Një foshnjë që kishte vetëm 5 ditë që kishte ardhur në jetë ka ndërruar jetë tragjikisht nga kafsha shtëpiake e shtëpisë. Ngjarja ka ndodhur në...

Bie nga kati i katërt dhe ndërron jetë 90-vjeçarja në Durrës

Një e moshuar ka ndërruar jetë në Durrës, pasi ka rënë aksidentalisht nga banesa ku jetonte. Sipas burimeve të Policisë Vendore, mësohet se , në...

Shuhet në vendin e punës ikona e televizionit shqiptar, Roland Roshi

Roland Roshi, spiker dhe regjisor i spikatur, eshte ndare nga jeta mbremjen e sotme ne vendin e tij te punes ne RTSH. Lajmi eshte dhene...

Fluturonte me prindërit, ndërron jetë brenda avionit foshnja 11 muajshe

Një foshnjë 11 muajshe ka ndërruar jetë teksa ka qenë duke fluturuar me familjen e tij gjatë mëngjesit të së mërkurës. Arnav Varma po udhëtonte...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...