Ballina Etiketimet Ndërron jetë

Etiketim: ndërron jetë

I riu zhduket pa lënë gjurmë, i ati ndërron jetë duke...

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur në një familje nga fshati Gadime në Lipjan të Kosovës, ku babai i një 23-vjeçari i cili ishte...

Ndërron jetë në moshën 3-vjeçare vajza e aktorit të njohur

Vajza e aktorit të njohur Miguel Cervantes ka ndërruar jetë. Adelajde ndërroi jetë në moshën 3-vjeçare pak ditë pasi ishte shtruar në spital për...

Shuhet “Princi i Këngës”

Është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare, këngëtari popullor meksikan José José, i njohur si "Prince of Song". Ministria e Kulturës konfirmoi vdekjen e tij...

Hidhet nga ura një i moshuar në Librazhd, ndërron jetë

Një 83-vjeçar ka ndërruar jetë në Librazhd pasi është hedhur nga ura në lumin Shkumbin. Mësohet se viktima është shtetasi Shaqir Facja, ndërsa rrethanat në...

E sulmoi gjeli ndërkohë që mblidhte vezët në kotec, ndërron jetë...

Një grua e moshuar nga Australia Jugore ka ndërruar jetë pasi u sulmua nga gjeli që mbante në kopësht. Sipas raportimeve, gruaja, identiteti i së...

Ndërron jetë turistja izraelite. Arrestohet shoqëruesi i saj

Një aksident i trefishtë ka ndodhur ditën e djeshme në lagjen “Emin Matraxhiu”, Elbasan, ku mjeti tip “Toyota” është përplasur me motoçikletën tip “Honda”....

Ndërron jetë fytyra e njohur e ekranit italian, shumë e dashur...

Nadia Toffa, fytyra e njohur televizive dhe moderatore e programit italian të njohur edhe në Shqipëri, “Le Lene”, ndërron jetë në moshën 40 vjeçare...

Pësoi atak kardiak, ndërron jetë politikania e njohur

Një prej politikaneve më të njohura të Indisë, Sushma Swaraj ka ndërruar jetë. Mediat e huaja raportojnë se ajo humbi jetën në moshën 67-vjecare...

Ndërron jetë artisti i famshëm

Kompozitori i famshëm Barrington Pheloung, i cili krijoi muzikën në dramën televizive "Inspector Morse", ka vdekur në moshën 65 vjeç. Pheloung u bë i njohur...

Ndërron jetë presidenti i Tunizisë

Ka vdekur presidenti 92-vjeçar i Tunizisë, Beji Caid Essebsi, pasi ishte dërguar në një spital ushtarak të mërkurën. Ai ka qenë një figurë e rëndësishme...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...