E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ndërrimi i orës

Etiketim: Ndërrimi i orës

Në Marok nuk ka më ndryshime të orës, telefonat shkaktojnë…kaos

Orat, telefonat celularë dhe kompjuterat e përditësojnë automatikisht  orën, po  në Marok, që nga data 28 tetor, ekzekutivi i udhëhequr nga Saaladdine El Othmani...

Ndryshimi i orës, ja si reagon trupi ynë pas ndërrimit të...

Kur akrepat e orës ndryshojnë me 60 minuta, organizmi pëson një sërë ndryshimesh, të cilat ndikojnë drejtpërdrejtë në jetën tonë. Ndryshimi i orës shkakton...

Komisioni i Parlamentit Europian voton kundër ndërrimit të orës

Bashkimi Europian ka ndërmarrë hapa shtesë për të shfuqizuar llogaritjen e kohës gjatë verës dhe dimrit. Komisioni i Parlamentit Europian votoi të hënën me...

Ndërrimi i orës, Parlamenti Europian vendos të rishikojë efektet

Parlamenti Europian votoi ditën e enjte për të mos hequr ende ndërrimin e orës, por shumica vendosi që të kryhet më parë një hetim...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...