E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Ndarja

Etiketim: ndarja

Kandidati për Ministër i Jashtëm po shkon drejt mos dekretimit për...

Emri i Gent Cakaj, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm, ka sjellë reagime të shumta dhe mosaprovim të...

The Guardian: Qeveria “divorcohet” nga kisha ortodokse në Greqi

Qeveria e Athinës ka ndërmarrë një hap radikal në transformimin e marrëdhënieve të shtetit me kishën ortodokse. Tashmë, klerikët nuk do të gëzojnë më...

“Bisedimet për ndarjen e Kosovës nisën mes Ramës dhe Vuçiç, dy...

Kryetarja e Komitetit të Helsinkit në Serbi dhe njëra ndër mbrojtëset më të zëshme të Kosovës, Sonja Biserko, flet për sulmet ndaj saj nga...

Sanchez konfirmon ndarjen nga bashkëshortja me një foto, ja çfarë shkruan...

Alexis Sanchez, ka konfirmuar ndarjen nga bashkëshortja e tij Mayte Rodriguez, me një postim në “Instagram”. Përmes një mesazhi emocional dhe fotot e tyre...

Fabulat e La Fontaineit mbrojnë Kosovën

Nga: Veton Surroi Çka duhet mësuar prej udhëzimeve amerikane, të kancelares Merkel dhe diplomacisë britanike? 1. E kisha mik të mirë Jean de La Fontaine me fabulat...

Serwer: SHBA-të do t’i thonë jo ndryshimit të kufijve, rrezik i...

Ndarja e Kosovës apo ndërrimi i territoreve do të jetë një rrezik i madh për gjithë Ballkanin dhe një gjë e tillë nuk do...

Asistenti i Ahtisaarit: Ideja e kufijve, jo e ndërkombëtarëve

Kai Sauer, shefi i misionit të Finlandës në OKB, ka qenë asistent i Marti Ahtisaarit. Deutsche Welle e pyeti për planin Ahtisaari dhe idetë...

Petrit Vasili: Rama pjesë e axhendave të errëta anti-Kosovë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ftuar në studion e “Report Tv” ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend dhe...

Këshilltari i Thaçit: Ndryshimi i kufijve është antikushtetuese

Ideja e presidentit Hashim Thaçi për “korrigjim” të kufijve, është në kundërshtim me Nenin 1 të Kushtetutës së Kosovës, i cili thotë se Republika...

A është ndarë nga djali i Jozefina Topallit? Eva Murati tregohet...

Eva Murati është një emër tepër i lakuar në media, jo vetëm për karrierën në televizion por edhe për lidhjen e shumëpërfolur midis saj...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...