E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet NATO

Etiketim: NATO

Rusia raporton për një incident me aeroplanët e NATO-s

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë pretendon se e ka detyruar të largohet një aeroplan F-18 të NATO-s, mbi ujërat ndërkombëtare, pasi iu afrua një...

Forcat e Armatosura në Herat vlerësohen me medalje nga NATO

Trupat shqiptare të Forcave të Armatosura, pjesë e kontigjentit të pestë në Herat, Afganistan janë dekoruar me medaljen e NATO-s,si rezultat i shërbimit të...

Stoltenberg: Deri në dhjetor M. Veriut do anëtarësohet në NATO

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg shfaqi shpresën se procesi i ratifikimit të protokollit për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut, do të përmbyllet...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm...

Stoltenberg: NATO e respekton neutralitetin e Serbisë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka deklaruar se Aleanca Atlantike e Veriut e respekton plotësisht politikën e neutralitetit të Serbisë. Në një...

Sekretari i NATO: Kriza politike nuk ndikon për investimet e Aleancës...

I pyetur nëse kriza politike do të ndikojë në vendimet e NATO-s për të investuar në Kuçovë, ja si u përgjigj sekretari i përgjithshëm...

Pak orë para protestës së opozitës, zbarkon sot në Tiranë shefi...

Ditën e sotme, pak orë para protestës së shtatë kombëtare të opozitës kryeqytetin shqiptar do ta vizitojë sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ai...

Rusia dhe Serbia fajësojnë NATO-n për aksionin e policisë së Kosovës

Serbia dhe Rusia kanë fajësuar NATO-n për bastisjen e veri-ut të Kosovës, ku dhjetëra persona ranë në pranga. Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov tha...

Admirali Foggo: Tranzicioni i FSK në bashkërendim me NATO

Komandanti i Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s me seli në Napoli, admirali amerikan James Foggo, tha të mërkurën në Prishtinë se procesi i...

FOTO/ Një grup anijesh të NATO-s ankorohet në Portin e Durrësit

Një grup anijesh të NATO-s, "Maritime Group 2 SNMG2", është ankoruar pranë Portit të Durrësit, për një vizitë portuale në kuadër të 10-Vjetorit të anëtarësimit...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com