E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Naftës

Etiketim: naftës

SHBA: Të dhënat e vërtetojnë, Irani pas sulmeve në rafineritë e...

Shtetet e Bashkuara publikuan imazhe satelitore dhe cituan inteligjencën për të mbështetur pretendimet se ishte Irani pas sulmeve në rafineritë e mëdha të naftës...

Rritja e çmimit të naftës, Guri: Kjo është taksa e 8-të...

Inxhinieri i naftës Sazan Guri ka qenë në studion e Fax News, dhe ka komentuar vendosjen e një takse të re mbi naftën, që...

Pompat e naftës me PPP, pritet tjetër rritje e çmimit të...

Në shpërfillje të vendimit të Gjykatës Administrative, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka dhënë me koncesion shërbimin e kontrollit të pompave të...

FOTO/ Rritja e çmimit të naftës, revolta popullore gati. Ja çfarë...

Ndërkohë që taksat sa vijnë e rriten, kjo e hënë pritet të rikthejë bujshëm bashkimin popullor kundër kësaj padrejtësie. Referuar rritjes së çmimit të...

Zbulimi i ri i naftës – Balluku: Potencial për zhvillimin e...

Pas disa vitesh aktivitetit kërkues dhe vlerësues në Shqipëri, kompania Shell ka konfirmuar potencialin e zbulimit të naftës në Bllokun 2 dhe 3, në...

SHBA godet me sanksione kompaninë shtetërore të naftës në Venezuelë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vendosin sanksione ndaj firmës shtetërore të naftës në Venezuelë dhe i kërkon ushtrisë të pranojë transferimin paqësor të pushtetit. Këshilltari...

Nafta ndryshon minimalisht – Tregu gjenden nën presion për shkak të...

Çmimet e naftës po ndryshojnë minimalisht, gjatë sesionit të sotëm, pas marrëveshjes së arritur nga OPEC dhe aleatët për të ulur prodhimin, duke filluar...

Nis projekti më i madh i nxjerrjes së naftës gjatë dekadës...

Gjigandi i nxjerrjes së naftës, British Petroleum, ka nisur punimet në një nga investimet offshore më të mëdhenj të dekadës. Kompania britanike tha në një...

Zgjerohet kërkimi i naftës – AKBN nxjerr për eksplorim bllokun 5

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur një fushatë promocioni për blloqet e lira të kërkimit të naftës në vend. Bazuar në një urdhër,...

Nafta po shkon 200 lekë, rritje me 5 lekë për litër...

Rritja e çmimit të naftës në tregjet ndërkombëtare ka dhënë efekte të menjëhershëm në Shqipëri. Çmimet e karburanteve në vend janë shtrenjtuar më së...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com