Ballina Etiketimet Muzikë

Etiketim: muzikë

Lindsay Lohan po rikthehet në muzikë

Këngëtarja amerikane, Lindsay Lohan është duke punuar në projektin e ri muzikor. Ajo pritet të rikthehet pas një kohe të gjatë dhe me këto...

Stili muzikor i qyteteve te Shqiperisë së mesme dhe të Kosovës

Nga: Spiro J. Shetuni Muzika tradicionale qytetare: Stile muzikore themelore (II) Parashtrim Krahas stilit muzikor të qytetit të Shkodrës dhe atij të qytetit të Beratit, stili muzikor...

E zuri gjumi duke dëgjuar muzikë në kufje, zgjimi kishte pasoja...

Një student që e zuri gjumi teksa dëgjonte muzikë me kufje, u zgjua plotësisht shurdh në njërin vesh. Por, mjekët thonë se ai mund të...

Paul Barton, pianisti që luan muzikë për elefantët

Thuhet se elefanti nuk harron kurrë dhe sigurisht edhe ata që janë pjesë e "Elephants World" në mes të pyllit të Tajlandës nuk bëjnë...

Nga pasarelat në politikë, nga politika në muzikë… njihuni me talentin...

“Too Many Miles”, kështu titullohet kënga më e re lançuar këto ditë tregun muzikor nga bukuroshja e spektakleve të modës, Kështjella Pepshi. Ish-konkurrente për më...

Si krijojmë muzikë, pa pasur një kritikë? E ardhmja e krijimtarisë...

Kritika muzikore sot po lejon të krijohet pafund nga kushdo dhe çfarëdo. Por për Nestor Krajën, kompozitorin e njohur shqiptar dhe pedagogun në Universitetin...

Shqiptarët duan “Hip Hop-in”

Po të kthehemi pas në kohë, kujtomë që “Hip Hop-i” në Shqipëri ka nisur rreth viteve 2000 dhe që prej asaj kohë artistët që...

Muzikë dhe mesazhe pro integrimit evropian

Mbrëmjen e shkuar në sallën e Muzeut Historik Kombëtar u shfaq koncerti recital pianistik “Univers mbi tastierë”. Protagonistë ishin  Johan dhe Ami MUKA, vëlla e...

Yjet ju tregojnë se çfarë muzike ju përshtatet

A ju pëlqen muzika lirike si Demi apo ‘country’ si Bricjapi? Zodiaku ju ndihmon të zbuloni muzikën më të përshtatshme Kur bëhet fjalë për muzikën,...

Dhe… gjithmonë Azzuro, Adriano Celentano mbush 80 vjeç

“Azzuro” është edhe sot hit-i i tij më i suksesshëm. Megjithatë Celentano ofron shumë më tepër se këngë për gra të bukura. Si humorist...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com