E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Mrekulli

Etiketim: mrekulli

Kjo bimë bën mrekulli, ja kura 100% efektive

Gastriti mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, por kryesisht, ndodh për shkak të dietës së pashëndetshme dhe mënyrës së jetesës. Djegja e stomakut, diarreja...

Emanuela, Soela dhe Markel sjellin “21 ekuinokse pranverore” në Ditën Botërore...

Nesër, më 21 Mars është Dita Botërore e Sindromës Down dhe pikërisht në këtë datë kur edhe natyra shënon ekuinoksin e saj pranveror, themeluesja...

Dëbora e 5 gushtit njihet si mrekulli nga Vatikani

I kushtohet Papës Françesku, përkujtimi i mrekullisë së borës, në Bazilikën romake të Zojës së Madhe. Është e 34-ta herë që në sheshin para...

Vajza lind 360 gram, prindërit gati arkivolin por…

Foshnja Poppy Wicks ishte vetëm 360 gram kur lindi dhe nëse do t’i mblidheshin duart dhe këmbët do të përshtatej fare lehtë në pëllëmbën...

“Zemra e hapur”, mrekullia që po çudit botën (VIDEO)

Veçantia e në të njëjtën kohë mrekullia e kësaj vajze, është se zemra saj është "jashtë" dhe jeton. Virsaviya Warrior, vuan nga një gjendje e quajtur "Pentalogy e...

Doktoresha filipinase “ngjall” beben e vdekur duke iu lutur Nënë Terezës

Vetëm pak ditë pasi Nënë Tereza e Kalkutës u shpall shenjtore më 4 shtator, ndodhi një mrekulli. Drolah Sanchez, një doktoreshë në një spital...

Uji me limon mund të bëjë këto mrekulli

E keni menduar ndonjëherë se limoni, përveç trupit dhe shëndetit mund të bëjë mirë edhe në lëkurën tuaj? Nëse jo, është mirë të mësoni...

“National Geographic”: Valbona, një prej 9 mrekullive që duhet vizituar

“Çdo aventurë ka nevojë për një bazë kampingu, një vend ku të vendosesh, të marrësh një guidë dhe në fund të ditës të pish...

Histori prekëse, klubi i Tiranës i ‘rikthen’ këmbën të moshuarit (VIDEO)

Në këto ditë ku mungojnë lajmet e gëzueshme, në një bamirësi pa zhurmë mediatike, Klubi i Tiranës pervec emocione në fushën e lojës por pak...

“Phototshop”­i mund të bëjë mrekulli (FOTO)

Programi i modifikimit të fotove i kthen edhe njerëzit më të zakonshëm në yje të denjë për kopertinat më prestigjioze të botës. Duke parë galerinë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...