E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Moti

Etiketim: moti

Kryeqyteti u zgjua duke u zbardhur (FOTO)

Flokët e borës mbuluan sot Tiranën. Kryeqyteti u zgjua duke u zbardhur! Flokë dëbore po bien në kryeqytet që prej natës së mbrëmshme. Kjo...

Bora mbulon Shqipërinë, rrugë e fshatra të bllokuar

Reshjet e dëborës kanë vijuar gjatë natës dhe mëngjesit, duke zbritur deri në zonat e ulta. 5-10 cm dëborë ka rënë në Lezhë, por...

Kujdes! Temperaturat shkojnë shumë nën zero

Reshje dëbore, shiu dhe temperatura nën zero. Ky është parashikimi i motit për pasditen e sotme dhe ditën e nesërme. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë,...

I ftohti i fund-dimrit, ja kur rriten temperaturat

I ftohtoi i acartë që ka përfshirë dhe Europën pritet të zgjasë disa ditë në vendin tonë. Prej ditës së sotme vala e acartë...

Moti i keq në Spiten ( No Comment/VIDEO)

Ulja e temperaturave ka shkaktuar rritje të reshjeve të borës dhe në shtimin e erës. Siç duket edhe në këto video të dërguar në...

Reshje dëbore në Kukës, vështirësi në rrugën e Kombit

Reshjet e dëborës të nisura herët në mëngjes në Kukës dhe të shoqëruara me stuhi dhe ulje të temperaturave, kanë krijuar vështirësi në qarkullimin...

Nisin reshjet e dëborës, bllokohen disa zona

Ulja e temperaturave ka sjellë problemet e para për shkak edhe reshjeve të borës. Situata më problematike shfaqet në qarkun e Dibrës. Mësohet se...

E mërkura me reshje, temperaturat nuk ndryshojnë

Pjesa e parë e të mërkurës mbetet me vranësira dhe reshje të përkohshme në të gjithë vendin. Meteoalb bën të ditur se mesdita dhe kryesisht...

Rikthehet dëbora, reshje të dendura në Veri

Reshje të dendura dëbore në qytetin e Kukësit, mjegull dhe temperatura të ulëta, borë edhe në fshatra e zonat e thella malore. Akset rrugore kombëtare...

Java nis me shi dhe borë

Fundjava plot me diell dhe temperatura të larta tashmë mbeten pas, pasi prej mbrëmjes së të dielës në territor kanë nisur shirat dhe borat. Ato...

EDITORIAL

Zyrtare nga KE: Negociatat me Shqipërinë nuk hapen

Këshilli i Komisionit Europian vendosi sot të mos hapë negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi u...

FORUM

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...

Prokuroria, në ditën e saj më të zezë në historinë e saj post komuniste

Nga Ylli Manjani - Askush nga mediat tona nuk pati as qejf e as bythë të botonte ato...