E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Moske

Etiketim: Moske

Alarm në Moskë, mijëra protestues kërkojnë zgjedhje të drejta

Dhjetëra mijëra njerëz u mblodhën në qendër të Moskës të shtunën për të protestuar ndaj përjashtimit të disa kandidatëve të opozitës nga zgjedhjet e...

Moskë, më shumë se 1300 të arrestuar në protestat antiqeveritare

1300 protestues u arrestuan nga policia në Moskë gjatë një tubimi që kishte për qëllim kundërshtimin e vendimit të autoriteteve ruse, për të përjashtuar...

Më shumë se 20 mijë protestues rrugëve të qytetit, shpërthen protesta...

Më shumë se 20 mijë protestues janë mbledhur në Moskë duke kërkuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. Protestuesit po bëjnë thirrje që kandidatët e...

Moskë, opozita mban protestë për përfshirje në votimet bashkiake

Rreth 1.000 njerëz u mblodhën në qendër të Moskës, me kërkesën që kandidatët e opozitës të përfshihen në fletëvotimet për zgjedhjet e 8 shtatorit...

Mijëra rusë në rrugët e kryeqytetit për zgjedhje të ndershme, arrestohen...

Mijra njerëz u mblodhën në rrugët e Moskës për të protestuar kundër përjashtimit të disa kandidatëve të opozitës nga listat për zgjedhjet komunale që...

Panik dhe britma rrëqethëse, avioni shpërthen në flakë pak pas ngritjes

Panik në radhët e pasagjerëve të një avioni të Aeroflot në aeroportin e Sheremetyevo të Moskës, ndërsa u detyrua të bënte një ulje të...

Analistët: Raporti Mueller tregon se përpjekjet e Moskës nuk ndalen

Raporti i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi ndërhyrjen ruse po u jep zyrtarëve amerikanë të zbulimit një farë prove se ata kishin të...

Kryeministri Rama dërgon zv/ministrin e tij në Moskë për bisedime sekrete

Në kulmin e një fushatë qeveritare që synon të demaskojë opozitën PD si të financuar nga Rusia, kryeministri Edi Rama ka dërguar këto ditë...

“Perdja e hekurt” e internetit, protesta masive në Moskë

Mijëra protestues i thanë jo “perdes së hekurt” që qeveria ruse po përpiqet të imponojë në internet. Kundër ndryshimeve të fundit ligjore pati protesta...

“Perdja e hekurt” e internetit, protesta masive në Moskë

Mijëra protestues i thanë jo “perdes së hekurt” që qeveria ruse po përpiqet të imponojë në internet. Kundër ndryshimeve të fundit ligjore pati protesta...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com