E mërkurë, Korrik 24, 2019
Ballina Etiketimet Moody’s

Etiketim: Moody’s

Moody`s shkurton projeksionet – Kërkesat e popullit kërcënojnë financat

Në raportin më të fundit të agjencisë së vlerësimit Moody`s, të siguruar ekskluzivisht nga Scan, projeksionet për ekonominë shqiptare janë rishikuar në rënie. Moody`s mban...

Progresi i Shqipërisë drejt BE, Moody`s “kryqëzon” Qeverinë: Keq me korrupsionin

Raporti i “Moody`s” sa i përket efekteve ekonomike dhe financiare të integrimit të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Europian jep edhe një analizë dhe vlerësim...

“Moody`s”: Do rrisim notën e borxhit të Shqipërisë dhe rajonit me...

Progresi drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian do të nxisë profilin e borxhit sovran të vendeve të Ballkanit Perëndimor duke forcuar institucionet, konkurrueshmërinë si dhe...

Raporti i Moody`s, kritika Qeverisë për PPP-të: Përbëjnë rrezik fiskal!

Gjiganti i vlerësimit të kreditit, Moody`s ka mbajtur të pandryshuar notën e borxhit Sovran të ekonomisë shqiptare, në B1 me perspektivë të qëndrueshme, e...

Moody`s skanon Shqipërinë: Projeksionet e dy viteve, investimet do të bien

Gjigandi botëror i vlerësimit të kreditit, Moodys` ka mbajtur të pandryshuara projeksionet për rritjen ekonomike të vendit tonë, për këtë vit dhe atë të...

“Moody`s” vlerëson 2017 – Performancë e kënaqshme fiskale, dobët vetëm shpenzimet

Në raportin e fundit të agjencisë së vlerësimit të kreditit, Moody`s, të siguruar nga Tv SCAN, nënvizohet edhe fakti se barra e borxhit publik do...

PBB për frymë do thyejë rekord, “Moody`s”: Mbi $4600 vitin tjetër,...

Përmirësimi më i fundit i projeksioneve të ekonomisë shqiptare për këtë vit dhe ata dy të ardhshëm nga agjencia e vlerësimit, Moody`s, përkthehet rrjedhimisht...

Moody`s paralajmëron për motin: Kërcënon rritjen ekonomike dhe forcën fiskale

Kushtet ambientale, që i referohen gjerësisht atyre atmosferike, janë aktualisht kërcënimi më i madh që i kanoset ekonomisë shqiptare. Këtë gjë e thekson edhe agjencia...

“Moody`s” zhvlerëson – Nuk ndryshoi borxhin, por uli notën e ekonomisë...

Pak ditë më parë, Moody`s njoftonte një vlerësim të pandryshuar për Shqipërinë në B1 me perspektivë të qëndrueshme. Ky vendim shoqërohet edhe nga një raport më i...

“Moody`s” zhvlerëson-Nuk ndryshoi borxhin, por uli notën e ekonomisë shqiptare

Pak ditë më parë, Moody`s njoftonte një vlerësim të pandryshuar për Shqipërinë në B1 me perspektivë të qëndrueshme. Ky vendim shoqërohet edhe nga një...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...