E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Monika Kryemadhi

Etiketim: Monika Kryemadhi

Kryemadhi, mesazh nga Kongresi Amerikan për banorët e Unazës së Re...

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ndodhet për takime me zyrtarë të lartë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar për situatën tek...

Kryemadhi takon David Kostelancik: Shkëmbyem mendime për zgjidhjen e krizës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi po zhvillon një vizitë në SHBA. Ajo ka publikuar në faqen e saj në facebook edhe lajmin...

Dhuna tek Astiri, Kryemadhi: Makineria qeverisëse në shërbim të klaneve kriminale

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e quan barbari antinjerëzore, dhunën e ushtruar nga forcat e rendit mbi banorët tek zona e Astrit. Përmes një...

Kryemadhi vijon takimet me komunitetin shqiptar në SHBA

Në vijim të turit të takimeve të saj me komunitetin shqiptar në Miçigan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka vizituar dy...

Kryemadhi në Teqenë Bektashiane në Michigan: Bashkëjetesa shembull i madh që...

Gjatë turit të takimeve, me komunitetin shqiptar në SHBA,  Monika Kryemadhi zhvilloi një takim në Teqenë e parë dhe të vetmen bektashiane "Baba Rexhep"...

Monika Kryemadhi: Shqipëria 30 vite pas rënies së Murit të Berlinit

Nga Monika Kryemadhi  Tridhjetë vite më parë ra Muri i Berlinit. Flladi i lirisë dhe drita e shpresës filluan të përshkonin të gjithë ata vende,...

Monika Kryemadhi vizitë në SHBA. Takime në Senat, Kongres dhe DASH

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka nisur një një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryetarja e LSI do të...

Kryemadhi: Ekonomia në kolaps, 80 mln dollarë më pak të ardhura,...

Ekonomia shqiptare është në kolaps dhe mbi 600 mijë pensionistë nuk do të kenë mundësi të marrin pensionet. E ftuar në emisionin “Byro Politike”...

Kryemadhi: Protesta e fermerëve, e drejtë dhe njerëzore

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin ‘Byro Politike’ në ABC Neës ka folur mbi protestën e fermerëve të...

Dy përfaqësuesit e KiE, priten në LSI nga Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka pritur në një takim dy përfaqësuesit e KiE-së, Andrej Hunko dhe Joseph O’Reilly. Mësohet se takimi po mbahet...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com