E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Mogherini – Hahn: Ju përgëzojmë për arritjen e marrëveshjes

Shefja e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini dhe Komisionieri për Zgjerimin në KE, Johannes Hahn, kanë përgëzuar partitë politike në Shqipëri për arritjen...

Zhvillimet në rajon – Mogherini mbledh Kryeministrat e Ballkanit në Bruksel

Kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor do të takohen në Bruksel më 24 maj, me diplomaten më të lartë të Bashkimit Evropian, për...

Pasojat e Brexit – Mogherini: Humbësja e madhe është Britania, BE...

Në kohën kur Britania e Madhe vendosi të mbajë zgjedhje të parakohshme më 8 qershor për të forcuar dorën e bisedimeve të daljes, shefja...

Rama paralajmëroi bashkim me Kosovën, reagon Maja Koçijançiç

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme deklaroi se është i gatshëm që të bashkohet me Kosovën nëse BE nuk do t’i hapte dyert. Zëdhënësja e...

Porositë e ‘shpërfillura’ të Mogherinit

As vizita e përfaqësueses së lartë të BE-së për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Federica Mogherini, dhe as porosia e saj nuk i ka...

Kur do liberalizohen vizat në Kosovë

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, ka ripërsëritur mesazhin e Brukselit se demarkacioni me...

Dialogu, Mustafa para Mogherinit: Nuk shohim gadishmëri nga Serbia

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe  Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini ndodhen në një deklaratë të përbashkët për shtyp “Dialogu është alternativa e vetme”...

Takimi me Mogherinin, Thaçi: Të merren hapa për liberalizimin e vizave

Liberalizimi i vizave ka qenë një ndër kërkesat që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka bërë sot Shefes së Politikës së Jashtme të...

FOTO E DITËS/ Ja çfarë poston kryeministri Edi Rama në ‘Facebook’

Pas vizitës së përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot takimin me një foto. Në faqen e tij...

Vizita në Ballkan – Mogherini qëndron sot në Prishtinë dhe Mitrovicë

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, do të vizitojë sot Kosovën. Ajo do të...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...