E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Mogherini

Etiketim: mogherini

Skandali me video-përgjimet në Maqedoninë Veriore, “La Verita”-Mogherinit: Përse nuk flet?!

Gazetari i gazetës italiane “La Verita”, Laris Gaiser në vend të video përmbajtjeve nga afera korruptive, sot publikoi një material të përmbledhur lidhur me...

Maqedonia në kaos, prokurorja e “bekuar’ nga Mogherini kapet në skemën...

Gazeta italiane La Verità ka ndjekur që në numrat e parë të saj ngjarjet politike në Maqedoni me synimin për të shpalosur rrezikun serioz...

VIDEO/ Maqedonia në kaos, prokurorja “e bekuar” nga Mogherini kapet në...

Gazeta italiane La Verità ka ndjekur që në numrat e parë të saj ngjarjet politike në Maqedoni me synimin për të shpalosur rrezikun serioz...

Skandali me pensionet e “arta” të BE, Juncker e Mogherini mbi...

"Pensione të arta për Juncker dhe njerëzit e tij". Gazeta italiane “Il fatto quatidiano” ka zbuluar dokumentin e Komisionit Europian, ku janë përcaktuar pensione...

Kufijtë e Kosovës, Edita Tahiri: Mogherini u fut në aventura të...

Edita Tahiri, ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, thotë se përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, deri para një viti ka mbrojtur...

Mogherini: Gabim nëse në tetor nuk hapen negociatat me Shqipërinë

Gabim të madh e konsideron Federica Mogherini, përfaqësuese e BE-së për Politikën e Jashtme, nëse Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk i hapen në...

Vasili: Mogherini bëri qokën e fundit. Qeveria moniste

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i ftuar në studion e News24 në rubrikën “Opinion”, foli për situatën politike dhe protestën e...

Si do bëjmë pa Mogherinin!

Nga Prof. Dr. Elmaz Sherifi Edhe para një viti Ministrja e Jashtme e Bashkimit Evropian Mogherini erdhi në Tiranë e artikuloi po ato që tha...

Paloka-Mogherinit: Në cilin Parlament të BE-së ka trafikantë dhe vrasës

Ndonëse shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, zhvilloi takim vetëm me kreun e qeverisë Edi Rama, opozita nuk mungoi të reagojë....

Rama përkrah Mogherinit: Presim hapjen e negociatave, kemi bërë detyrat

Përkrah shefes së Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për shtyp përsëriti se Shqipëria pret hapjen...

EDITORIAL

Pushtuesit e Rilindjes rrethojnë Shkodrën dhe presin financimet, si dikur turqit me Rozafën

-Sjellja e qeverisë me shkodranët mund të krahasohet vetëm me atë të një pushtuesi. Fillimisht e rrethuan...

FORUM

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com