Ballina Etiketimet Mjeket

Etiketim: mjeket

Stresi pas tërmetit, mjekët: Kujdes me fëmijët

Tërmetet në fundjavë u përjetuan nga të gjithë ne, por pasojat mendore që la tek njerëzit do të ndihen pas disa javësh thonë psikiatrët....

Koronarografia falas, flasin pacientët dhe mjekët (VIDEO)

Mbi 4 mijë pacientë kanë përfituar falas që prej janarit të këtij viti ndërhyrjen në zemër me metoda të avancuara, në spitalet publike dhe...

Kishte 10 vjet dhimbje stomaku, mjekët habiten nga ajo që zbulojnë

Mjekët hoqën më shumë 200 gurë tëmthi nga trupi i një gruaje në Kinë. Ajo vendosi të shkonte në spitalin Guangji, në Hezhou pas...

Gruaja shkon në spital me dhimbje veshi, mjekët i gjejnë

“Mbrëmë vendosa pambuk në vesh duke menduar se më kishte hyrë ujë. Kurrë nuk kisha menduar se në vesh më kishte hyrë një merimangë....

Mjekët, punësimi në Portal – Shpallen procedurat e pranimit, diploma e...

Ashtu si arsimtarët, edhe mjekët do të punësohen në institucionet publike të shëndetësisë vetëm përmes procedurës së konkurrimit në faqen zyrtare “Mjekë për Shqipërinë”. ...

Vapa, mjekët këshilla si të ruhemi nga pasojat

Ekspozimi për një kohë të gjatë në diell, konsumi i ushqimeve jashtë, shpesh herë bëhen shkak për problematika të tilla si dehidratim i të...

Gripi i syrit, mjekët: Kemi një epidemi agresive

Mjekët okulistë, japin alarmin se po përballemi me një epidemi agresive të gripit të syrit që shkaktohet nga disa viruse. ''Pacienti çohet në mëngjes...

Manastirliu: Burg deri në 5 vite për këdo që dhunon mjekët

Pas konsultimeve të vazhdueshme prej më shumë se 2 muajsh me ekspertë, bazuar në praktikat më të mira ndërkombëtare, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Talasemikët në Lushnjë, mjekët: Kërkohen dhurues vullnetarë

Të sëmurët me talasemi në Lushnjë, që u duhet të marrin gjak çdo dy javë, varen nga dhurimet vullnetarë. Mjeket thonë se gjendja po...

Mjekët bëjnë paralajmërimin: Ja pse nuk duhet të përdorini kurrë kunja...

Mjekët që mbërritën me ambulancë për të ndihmuar një burrë të ri, që kishte humbur ndjenjat mbetën të tronditur me rastin. Vetëm 31 vjeç, pa...

EDITORIAL

Shpërthen Ngjela: Rama, jep dorëheqjen! Je një injorant politik!

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar ashpër ndaj kreut të qeverisë dhe mikut të tij, Edi Rama. Në...

FORUM

Vasili: Bunkeri logjik i Bollinos dhe beteja qesharake ndaj presidentit!

Nga Petrit Vasili* Pa asnje medyshje dhe me shume dashamiresi mund te pranohet se Bollino ja ka dale...

Nobeli një ithtari të Millosheviçit, njollë për Akademinë suedeze

Nga Mustafa Nano - Ngjarja e ditës për shqiptarët, por jo vetëm për shqiptarët ka qenë çmimi Nobel...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com