E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Miss

Etiketim: miss

Vajza e prekur nga autizmi hyn në histori, konkurron për Miss

Teksa rritej, Rachel Barcellona kuptoi se ishte me auizëm, ndërsa të tjerët pranë saj i thoshin se kurrë nuk do të ishte si gjithë personat që...

Dëgjon se ka fituar kurorën, Miss-it i bie të fikët në...

Clara Sosws, bukuroshja e cila përfaqësoi Paraguain në konkursin e bukurisë "Miss Grand International 2018” ka përjetuar një moment shumë të sikletshëm natën finale....

U shpall Miss, kjo është vajza më e bukur e Amerikës...

Nebraska Sarah Rose Summers, u shpall fituesja e konkursit të bukurisë Miss SHBA 2018. Kompeticioni u mbajt më 21 maj në Shreveport, Louisiana, ku 23-vjeçarja...

Atalanta Kërçyku, arkitektja sensuale që përzjeu “Ranën e Hedhun”

Ish-Miss dhe modele, një arkitekte me linja të përkryera fizike, Atalanta Kërçyku duhet thënë që nuk është nga ato personazhet e zakonshme që kërkon...

Miss Globe 2017, në garë 58 vajza nga e gjithë bota

Miss Globe 2017 njeh këtë vit pjesëmarrjen më të lartë të vajzave, të cilat përfaqësojnë 58 vendet e tyre në këtë kompeticion bukurie të...

Përpjekjet për t’u bërë nënë, historia e Miss-it shqiptar që arriti...

Alma Ajazi Bossuet, Miss Shqipëria në Amerikë, në vitin 1999 dhe shoqëruesja e parë e Miss Albania 2000, ishte këtë pasdite e ftuar tek...

Shqiptarja Leona Koxha, Miss California Collegiate America 2017

Leona Koxha vazhdon sukseset e radhës. Kësaj here fiton “Miss California Collegiate America 2017”. Ajo do të përfaqësojë shtetin e Californisë në gara nacionale,...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...