E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Miss Universe

Etiketim: Miss Universe

Pse tajlandezët po çmenden për ”Miss Albania-n”?

Shqipëria dhe Tajlanda mund të mos jenë takuar ndonjëherë në histori por “Miss Albania” , Trejsi Sejdini sapo krijoi një lidhje të fortë gjatë...

Shqiptarja kryeson listat për fitoren në ”Miss Universe 2018” (FOTO)

''Miss Universe 2018'', këtë vit zhvillohet më 16 dhjetor, në Bangkok të Tajlandës. Shqipëria përfaqësohet nga bukuroshja Trejsi Sejdini, e cila është një nga...

”Godas kuq e zi”, Trejsi Sejdini në ”Miss Universe” (VIDEO)

Trejsi Sejdini do të përfaqësojë Shqipërinë këtë vit në eventin e bukurisë “Miss Universe 2018” që do të mbahet në Bangkok, Tajlandë. Mbrëmjen e...

Kjo është transgjinorja e parë që pretendon kurorën e Miss Universe

Mbretëresha spanjolle e bukurisë, Angela Ponce do të jetë konkurrentja e parë transgjinore që do të marrë pjesë në Miss Universe. Në njëintervistë, Ponce ka...

Bota e modës në zi, ndahet nga jeta ish-Miss Univers

Ish Miss Universe, Chelsi Smith ka humbur betenjën me kancerin pasi u përball me sëmundjen për një kohë të gjatë. Ajo humbi jetën në moshën...

”Gangsterja e Elbasanit”: Dua të pastroj imazhin tim

Trejsi Sejdini, pak muaj më parë u shpall “Miss Univers Albania” dhe këtë herë ka folur për nofkën që i kanë vënë lidhur me...

Kjo nuk pritej! Spanja zgjedh transgjinoren si “Miss Universe”

Spanja ka kurorëzuar për herë të parë një Miss një transgjinore. Qershori është muaji i të drejtave të komunitetit LGBTI, prandaj mund të jetë...

Shpallet Miss Universi 2017-të dhe është: Një perëndi! (FOTO)

Mes 92 bukurosheve nga e gjithë bota, kurorën e “Miss Universe 2017” e ka marrë bukuroshja nga Afrika e Jugut, Nel-Peters duke u bërë zyrtarisht,...

Bën një rrotullim elegant, por dështon Miss Universe

Gara për më të bukurën jo gjithmonë shkon siç duhet, kjo video do t’jua tregojë më së miri. Një konkurente e bukurisë e cila merrte...

Shqiptarja në “Miss Universe”: Si e zgjedhin fituesen dy ditë përpara

Lindita është ndër të vetmet shqiptare që ia ka dalë të kthehet me një çmim nga “Miss Universe”. Bukuroshja është shpallur “Miss Fotozhenia” nga...

EDITORIAL

Presidenti në Pezë: Të lemë interesat afatshkurtëra dhe të bashkohemi për Kombin

Nga Peza ku sot u festua 77 vjetori i Konferencës së Pezës, Ilir Meta dha një mesazh...

FORUM

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...

Andi Bushati: “Hap frigoriferin dhe shiko Ramën”, strategjia e normalizimit të vesit

Nga Andi Bushati - Kushdo që i ka hedhur një sy të vëmendshëm mediave të kësaj të hëne,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com