Ballina Etiketimet Mirdite

Etiketim: Mirdite

Vrasja në Mirditë, dy persona ndoqën për disa ditë Eri Zefin...

Prokuroria ka ngritur dyshime për dy persona në lidhje me vrasjen e pak ditëve më parë në Mirditë. Nga të dhënat e grumbulluara është...

Mirditë, vritet me armë zjarri 34 vjeçari

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen sotme. Vrasja e radhës ka ndodhur në Mirditë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 16:00. Ende...

Në bjeshkët e Fanit në Mirditë zbulohet guri i vjetër me...

Punimet për hapjen e një shtegu në fshatin Xhuxhë të Njesisë Administrative të Fanit në Mirditë kanë nxjerrë në dritë një gur me informacion...

Goditën 43 vjeçarin, prangosen tre persona në Mirditë

Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi ishin shpallur në kërkim për disa vepra penale. Policia thotë se në pranga u vunë shtetasit: -K.B., 24 vjeç,...

FA ndërtojnë urën në Mirditë, lehtësohet lëvizja

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë nisur punën për ndërtimin e një ure në fshatin Jezull, të Mirditës. Ura e gjatë 25 metër dhe...

Në kërkim ndërkombëtar, kapet në Mirditë i dënuari me katër vite...

Kol Rregji, në kërkim ndërkombëtar dhe i dënuar me katër vite burg është arrestuar sot në Mirditë. Ai kërkohej për kryerjen e veprës penale “Kultivim...

Mirditë, rrëshkitjet e dheut rrezikojnë Rrugën e Kombit

Vazhdojnë rrëshkitjet e dheut në Blinisht të Mirditës. Dhera e gurë kanë arritur deri në Rrugën e Kombit dhe mund të shkaktojnë bllokimin e saj...

Mirditë, arrestohet i dënuari me 7 vjet burg për drogë

Policia ka arrestuar në Mirditë një person të dënuar për prodhim dhe shitje droge, me 7 vjet burg. I arrestuari quhet Algert Mikeli, 35...

11 fshatra të bllokuara në Mirditë, u premtohet ndërtimi i rrugës

Pritet të marrë zgjidhje problemi i rrugës që lidh 11 fshatrat e Mirditës me qytetin e Rrëshenit. Pas shumë protestash ku 5 mijë banorët e...

Tjetër magazinë droge në Mirditë, arrestohet 30-vjeçari me 19 kg kanabis

Policia e Mirditës ka zbuluar një magazinë droge. Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të prodhimit dhe shitjes së...

EDITORIAL

Moria e zyrtarëve dhe ish-deputetëve të PS dënuar nga “Dekriminalizimi”

Rreth 4 vite më parë Kuvendi i Shqipërisë miratoi ligjin e njohur si ligji i “dekriminalizimit” që...

FORUM

Gjymtimi i universiteteve publike

Nesër nis procesi akademik në Universitete dhe gjithçka i ngjason një situate pas lufte. Universitetet publike janë...

Pa Kosovën, Shqipëria humbet në garën e Mini – Shengenit Ballkanik

Nga Edmond Panariti* Pa Kosoven, Shqipëria do te ishte nje humbese absolute ne garen e Mini -...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com