E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Mira Rakacolli

Etiketim: Mira Rakacolli

Konkursi për infermierë/Zv.ministrja: Kandidatët përzgjedhin vetë se ku duan të punojnë

Konkursi “Infermierët e Shqipërisë” zhvillohet për herë të katërt por me disa ndryshime. Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli shpjegoi për Report Tv, se risi...

Gabimi mjekësor nuk do të jetë vepër penale

Gabimi mjekësor nuk do të gjykohet më si një vepër penale, por si një çështje administrative. Kjo kërkesë e bluzave të bardha tashëm është...

Protesta e mjekëve, zv/ministrja: Dhuna e papranueshme

E pranishme në protestën e mjekëve mëngjesin e kësaj të marte, Zv/Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ripërsëriti propozimin për ashpërsim të dënimeve për agresorët...

Konkursi për infermierët/ Zv.ministrja Rakacolli: Më shumë punësim për studentët

Këtë të shtunë dhe të diel në ambientet e Universitetit të Mjekësisë në Tiranë, zhvillohet konkursi për portalin “Infermierët e Shqipërisë”. Sipas zv.ministres së...

Përmbytjet në Shkodër, Bushati takim me banorët: Do kemi një zgjidhje

Turi i Llogaridhënies “Puna për Shqipërinë që duam”, në qarkun e Shkodrës u ndal këtë herë në Dajç. Në këtë bashkëbisedim me banorë të zonës...

Fruthi është kthyer në epidemi, ja apeli i zv.ministres së Shëndetësisë…

Fruthi është kthyer në epidemi. Deklarata është bërë nga zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, sipas të cilës janë evidentuar 132 raste me fruth që...

132 raste me fruth të konstatuara, deri tani dy femijë të...

Situata e fruthit në Shipëri është bërë problematike. Plot 132 raste me fruth janë regjistruar në gjithë territorin e Shqipërisë. Të dhënat u bën...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com