E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Ministrja

Etiketim: ministrja

Spiropali: Më mirë engledisje me Murrizin dhe Hajdarin, se bojatisje me...

Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, deklaroi në emisionin “Open” se debati me “opozitën e re” në Parlament është më i...

Thesari bllokon çdo shërbim për banorët e Skraparit, LSI thërret me...

Lëvizja Socialiste për Integrim kërkon interpelancë urgjente me ministren e Ekonomisë dhe Financave Anila Denaj. Shkak është bërë problematika e hasur në degën e Thesarit...

Tensione në Kuvend/ Opozita rrethon foltoren: Të vijë Rama! Ruçi: Do...

Ndërsa ministrja e re e Financave Anila Denaj ka marrë fjalën në seancën plenare, opozita është rebeluar dhe nuk e ka lejuar të vazhdojë...

Shkelet ligji për Teatrin, regjisori Çipi: Ministrja Margariti, vegël e Ramës

Prej datës 13 nëntor 2018 ka skaduar afati për ngritjen e grupit të punës mbi ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Regjisori, Kastriot Çipi, shprehet...

Ministrja Besa Shahini: Çfarë mendoj për protestën e studentëve

Ministrja e re e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për emisionin ‘Kjo javë’ në ‘News24’ ka treguar detaje se si ishte njohur me...

Rudina Xhunga flet për ministren e re: E njoh që nga...

Gazetarja Rudina Xhunga ka komentuar një prej emrave të rinj të kabinetit qeveritar. Bëhet fjalë për ministren e re të Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj...

Ministrja Qato: Kryeministri dhe qeveria të gatshëm për dialog me studentët

Protestës së studentëve qeveria i është përgjigjur me gadishmërinë për plotësim të menjëhershëm te 8 kërkesave, por  vetëm përmes dialogut. Prej ditësh kryeministri Edi Rama...

Spanjë – Jep dorëheqjen ministrja, i zbuluan diplomën false

Ministrja e Shëndetësisë së qeverisë spanjolle të Pedro Sanchez njoftoi dje në darkë dorëheqjen, pas publikimeve në media për manipulimin e notave për marrjen...

Sulmi ndaj gazetares, ministrja Qato: Impenjim maksimal për zbardhjen e ngjarjes

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ministrja për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Sociale, Sonila Qato ka dënuar sulmin me armë zjarri ndaj banesës së...

Ndodh edhe kjo! Ministrja shkon me biçikletë në spital për të...

Një ministre në Zelandën e Re ka udhëtuar drejt spitalit për të sjellë fëmijën ne jetë me biçikletë. Julie Genter e Partisë së Gjelbër...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...