Ballina Etiketimet Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Etiketim: Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale

Në 11 muaj, 1637 pacientë kanë përfituar lente falas

Paketa e kataraktit, duke përfshirë edhe lentet falas, është një tjetër shërbim që ofrohet në Qendrën Spitalore Universitare ''Nënë Tereza''. Nënë Fatimja është një...

Sterilizimi, Manastirliu: Siguroj qytetarët, jo vonesë për ndërhyrjet kirurgjikale

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, gjatë fjalës së saj në Kuvend u ka kthyer përgjigje të gjithë kritikëve të koncensionit të...

75 gra viktima të trafikimit, Manastirliu: Programe për mbrojtjen dhe riintegrimin...

Për 75 gra dhe vajza viktima të trafikimit, është siguruar strehim dhe shërbim i nevojshëm, me synim riintegrimin e tyre në shoqëri. Ministrja e...

Paketat e kardiologjisë pa pagesë, Manastirliu: Përfituan 5900 pacientë

Falë shërbimit të shëndetësisë elektronike, sot është e mundur të bësh rezervimin online, pranë mjekut specialist, për të kryer koronarografinë falas. Lajmin e bëri...

Manastirliu: Për herë të parë u shmang çdo gabim njerëzor, ja...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu priti 114 infermierët dhe teknikët e shkencave mjekësore teknike të punësuar përmes portalit “Infermierë për Shqipërinë”. “Do...

Manastirliu: Sugjerimet e qytetarëve, pjesë e punës së Ministrisë

Duke filluar nga kjo e hënë ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu do të fillojë një komunikim të drejtpërdrejtë me qytetarët përmes...

Qendra shëndetësore në Selitë, Manastirliu: Shërbim me standard për 10 mijë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu inspektoi punimet për rehabilitimin e qendrës shëndetësore Selitë, në periferi të Tiranës, e cila po rehabilitohet...

Pakti për Universitetin, Manastirliu: Proces gjithëpërfshirës që jetësohet çdo ditë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi sot “Pakti për Universitetin filloi si një proces gjithëpërfshirës reflektimi dhe dialogimi dhe sot më...

Manastirliu inspektime në shtëpitë e dëmtuara

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka inspektuar shtëpitë e familjeve të prekura nga tërmeti në njësinë nr.9 në kryeqytet. Sipas saj,...

Manastirliu: Ndihma dhe evakuim për familjet e rrezikuara (FOTO)

Familja Stafaj në Picallë, në periferi të Tiranës, shtëpia e së cilës pothuajse është shkatërruar plotësisht nga tërmeti, tashmë është vendosur në një strehë...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...