E martë, Korrik 16, 2019
Ballina Etiketimet Ministria

Etiketim: Ministria

Dorëzohen librat, dhjetëra orë e goma për të fshirë detyrat

Kanë ditë që fshijnë detyrat e një viti shkollor në libra. Vetë nxënësit, prindërit e deri tek gjyshërit, janë vënë në punë për të...

Pezullohet TEC-i Vlorës, Ministria nuk hap ofertat e koncesionit 59 mln...

Pas shtyrjes 10 ditore të afatit të dorëzimit të ofertave, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka pezulluar për 10 ditë të tjera koncesionin e...

Ministria merr vendim, pezullohet mësimi në këto qytete

Për shkak të kushteve atmosferike të rënduara pasi në pjesën më të madhe të territorit vijojnë reshjet e dëborës, Ministria e Arsimit, Sportit dhe...

Pezullohet mësimi në 280 shkolla, Ministria jep detajet

Moti i ftohtë dhe reshjet e borës kanë detyruar disa Drejtori Arsimore Rajonale të marrin vendimin për pezullimin e mësimit në disa shkolla. Në...

Oficerët e sigurisë në shkolla – Ministria shpall 150 vende vakante....

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka shpallur procedurat për 150 vende vakante për oficerë sigurie në shkolla. Kandidatët duhet të plotësojnë një sërë kriteresh, të...

Ministria: Durrësi, qyteti ku ndodhin më shumë krime

Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se është Durrësi qyteti me nivelin më të lartë të...

Tërmeti, Ministria: Janë dëmtuar mbi 60 banesa në qarkun e Dibrës

Më shumë se 60 banesa janë dëmtuar nga tërmeti që ra pasditen e sotme. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se tërmeti ra në...

Ish-të përndjekurit, edhe 11 ditë për dëmshpërblimet

Ish-të përndjekur apo trashëgimtarë të tyre, që duhet të trajtohen me dëmshpërblim, kanë kohë edhe 11 ditë nga afati përfundimtar që Ministria e Financave...

Vendet vakante/ Ministria e Shëndetësisë shpall listën e kandidatëve për…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka shpallur listën përfundimtare të kandidatëve profesionistë për vende vakante në pozicionet: Infermier, Fizioterapist, Teknik imazheri, Teknik laboratori...

Fushata e LGBT në gjimnaze, Ministria: Të ndërgjegjësojmë nxënësit të mos...

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka reaguar pas publikimit të fotove nga komuniteti i LGBT të cilët gjenden në disa gjimnaze në Tiranë duke zhvilluar...

EDITORIAL

Presidenti: Propaganda e hetuesia, dy shtyllat që mbajtën në këmbë komunizmin

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me mjekun e njohur Isuf Kalo. Në një postim në Facebook,...

FORUM

Shqipëria drejt çmendurisë: politika shkruan shkencën !

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...