Ballina Etiketimet Ministria e drejtesise

Etiketim: Ministria e drejtesise

Amnistia, Gjonaj: Prioritet gratë, ja kriteret që duhen përmbushur

Ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar ditën e sotme një interpelancë me disa gra të burgosura në Burgun ''Ali Demi'' në kryeqytet, ku...

Ndihma juridike falas, Balla: Qarku i Elbasanit është i pari që...

Bashkia e Elbasanit dhe Ministria e Drejtësisë firmosën marrëveshjen e bashkëpunimit për ofrimin e ndihmës juridike parësore falas. Ligji për ndihmën juridike falas është...

Organizimi dhe funksionimi i shërbimit të provës, Ministria e Drejtësisë: Ja...

Komisioni për Sigurinë Kombëtare, shqyrtoi sot projektligjin "Për organizimin dhe funksionimin e shërbimit të provës". Për të folur rreth kësaj çështje ishte e pranishme zëvendës...

Ministria e Drejtësisë: Kemi pezulluar lejet nga burgjet

Ministria e Drejtësisë ka reaguar për publikimin e disa lajmeve, që pretendojnë se disa të burgosur janë liruar për të kryer krime gjatë këtyre...

Abuzimet me tenderat, jep masa e sigurisë

Në gjykatën e Tiranës ka nisur seanca për verifikimin e masës së sigurisë për dy nga ish-zyrtarët e Minsitrisë së Drejtësisë të arrestuar për...

Arrestimet në MD, Manjani: E stisur në prag zgjedhjesh, jo gjyqe...

Prokuroria e Tiranës ka nxjerre fletarreste për disa funksionarë dhe ish-funksionarë të Ministrisë së Drejtësisë. Në pranga kanë përfunduar 4 persona. Për këtë po...

Ministria e Drejtësisë ndriçohet portokalli në mbrojtje të grave të dhunuara

Ministria e Drejtësisë është ndriçuar me ngjyrat portokalli mbrëmjen e kaluar, duke ju bashkuar kështu fushatës kundër dhunës ndaj grave. Ndriçimi me këto ngjyra është...

Të miturit larg burgut, Gogu: Betejë shoqërore pa ngjyra politike

Të miturit që kanë probleme të lehta me ligjin edhe në qytetin e Kukësit do të angazhohen në programe të posaçme socializuese në qendrat...

Raporti/ Ministria e Drejtësisë ‘bum’ ankesash por edhe ndëshkimesh. Kush janë...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot raportin e nismës për bashkëqeverisje me qytetarët që me sa duket iu ka dhënë zgjidhje shumë shqiptarëve për...

Arratisja e dështuar nga burgu i Fushë Krujës, zbardhen detaje

Zbardhen detaje të reja në lidhje me tentativën e arratisjes nga burgu i Fushë Krujës. Ngjarja është zbuluar gjatë ditës së djeshme gjatë kontrolleve...

EDITORIAL

Andi Bushati, kryeministrit: Më mirë i papunë se me drogaxhinjtë!

Paçka se Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e bëri të qartë qëndrimin për zgjerimin e BE-së dhe...

FORUM

Koha që Edi Rama të dalë përpara ‘gjyqit’ të emigrantëve

Edi Rama asnjëherë nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë e eksodit biblik të shqiptarëve gjatë qeverisjes së...

Parlamentit i duhen deputetë që i votojnë qytetarët, jo kryetarët e partisë

Nga Elda Hoti (Fjala e mbajtur sot në Kuvend) Seanca e sotme është në vigjilje të vendimit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com