Ballina Etiketimet Ministria e Arsimit

Etiketim: Ministria e Arsimit

Boci: Ministria konfirmoi se tarifa mbetet në kurriz të studentëve, mashtroi...

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) informon studentët se qeveria shqiptare do të vazhdojë të subvencionojë tarifat dhe bursat edhe për vitin e...

Nga Ministria e Arsimit tek Ministria e Brendshme, ja emërimi i...

Plarent Ndreca emërohet Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme. Ai zëvendëson në këtë detyrë Dritan Palnikaj, i cili është emëruar në një detyrë...

Si do të punësohen mësuesit? MASR shpall procedurat e pranimit, aplikimi...

Ministria e Arsimit ka bërë publike procedurat e pranimit, të emërimit në një vend të lirë pune dhe të lëvizjes paralele të mësuesit në...

Dorëzimi i librave “falas” – Ministria e Arsimit, urdhër shkollave të...

Nxënësit e shkollave fillore nga klasa e I  në të IV, të cilët përfituan libra “falas” në fillim të këtij viti shkollor, do i...

Ministria e Arsimit, hap aplikimet për mësues, në Durrës, Fier, Lezhë...

Ministria e Arsimit, ka hapur ditën e sotme thirrjen për aplikime në portalin MësuesPërShqipërinë2019 Aplikimi, për këto vende pune, do të bëhet me postë në të...

Studentët e Korçës konfirmojnë pjesmarrjen në protestë

Studentët e Universitetit "Fan Noli" në Korçë do ti bashkohen protestës kombëtare studentore të thirrur të mërkurën, 22 maj, para Ministrisë së Arsimit. Vendimi...

KLSH: Ministria e Arsimit shkeli ligjin e arsimit të lartë

Një muaj para se studentët të nisnin protestat për uljen e tarifave dhe shfuqizimin e ligjit të arsimit të lartë,  Kontrolli i Lartë i...

Kamza nevojë për mbi 70 bursa për studentët, Mziu: Ministria...

Bashkia e Kamzës deklaron se Ministria e Arsimit nuk ka plotësuar nevojat e saj për bursa për studentët që plotësojnë kriteret. Referuar njoftimit të...

Ministria e Arsimit apel Universiteteve: Njoftoni studentët!

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë kërkon nga sekretariatet mësimore pranë Universiteteve që të bëjnë njoftimin e nevojshëm për studentët në lidhje me numrin...

Vijon bojkoti, studentët tymuese te Ministria e Arsimit dhe para Kryeministrisë

Një grup studentësh janë vendosur para kryeministrisë duke protestuar. Ata këndojnë "ejani mblidhuni këtu, këtu" dhe kanë ndezur tymuese. Protesta e studentëve sot paradite ishte përqëndruar...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com