E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

Me çfarë krenohet Rama në mandatin e dytë? Si përgjigjet ministri...

I ftuar në emisonin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi ka përmendur arritjet...

Negociatat, Bushati: Kemi nxjerrë mësime, por s’jemi gati

Ministri Ditmir Bushati në një takim me strukturat e integrimit europian në Ministrinë për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Ministritë e linjës deklaroi...

Ministri Klosi: Apel biznesit dhe banorëve të përfshihen në Javën e...

Në ditën e parë të Javës së Tokës, Ministri Blendi Klosi së bashku me këshilltarin i kryeministrit, Sandër Lleshi dhe përfaqësues të prefekturës së...

Ministri maqedonas e kthen parlamentin në “kafene”, shijon ndeshjen Real-Juve në...

Ndeshja e dytë çerekfinale mes Real Madrid dhe Juventusit e luajtur mbrëmë kurrsesi nuk mund të humbej pasi siç edhe faktet e treguan më...

Mediat greke: Të martën ministri Kotzias viziton sërish Tiranën

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vizitojë sërish vendin tonë. Mediat greke bëjnë të...

Majko del kundër Ramës: Për rusët na pyesni ne të PS,...

Ministri për diasporën Pandeli Majko e ka kthyer në batuta çështjen e financimeve ruse të dyshuara të përfituara nga Partia Demokratike. Ndonëse e ka nisur...

Gjiknuri i përgjigjet Ramës: Duhen 14 mln euro për rrugën. Iki...

Autostrada Tiranë-Elbasan duhej të kishte përfunduar kohë më parë, por për probleme të ndryshme kjo ende nuk ka ndodhur. Në një intervistë për Top...

Ministri mburret me skemën e re për fermat blegtorale, por përfituesit...

Ministri i Bujqësisë Niko Peleshi bëri të ditur dje se si mund të përfitosh nga skema e re në bujqësi për fermat blegtorale. ''Do të...

Bushati kthehet pas 18 vitesh në Universitet dhe flet i zhgënjyer...

Ditmir Bushati, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme kthehet në Universitetin e tij pas 18 vitesh. Ministri Bushati ndodhet në Holandë për një...

Pakti detar, Xhufi: Ministri Kotzias “u hodhi një kockë” grekëve

Historiani i njohur, Pëllumb Xhufi sqaroi dje, se deklarata e ministrit të Jashtëm grek Kotzias është një “kockë” që ai ka dashur t’ia hedhë...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com