Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

U prit me protesta e vezë, ministri Gjiknuri: Shtysë politike

Ministri i Energjitikës dhe Infrastrukturës u zu në “pritë” nga banorët e Unazës së Re, teksa do hynte në ambjentet e Top Channel. Me pankarta...

Bularati, Bushati: Tolerancën nuk duhet të na i marr kush për...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme ishte sot në bashkinë Malësi e Madhe në një takim me banorë në vijim të turit të...

Peleshi: Në 1 janar, gati skema kombëtare me 2.6 mld lekë...

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, ministria e Bujqësisë  dhe zhvillimit rural do të ketë aktive skemën  kombëtare të mbështetjes prej 2.6 miliardë...

Reagon ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj: Jam në detyrë, akoma!

Ministri i Brendshëm në detyrë Fatmir Xhafaj ka reaguar sot për operacionet e javës së fundit të Policisë së Shtetit. Duke u ndalur në...

Ministri i “fortë”, në një histori dashurie si ato të telenovelave

Zv.kryeministri dhe ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini, është shfaqur si një politikan i “fortë”. Por kur bëhet fjalë për marrëdhëniet me femrat, duket se...

Ministri Salvini: Karabinierët që vranë shqiptarin meritojnë medalje

Shqiptari, Eduart Kozi, ishte një nga viktimat që u qëlluan nga karabinierët pas një tentative për grabitje në një dyqan cigaresh. Dy karabinierët dhe roja...

Rruga e Kombit, ministri Gjiknuri: Asnjë problem në sportele

Një ditë pas rinisjes së pagesës në Rrugën e Kombit, ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri u shpreh  se çdo gjë po shkon normalisht dhe...

Kryeministri Haradinaj dhe Ministri Klosi hapin aksionin e pastrimit në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi hapën zyrtarisht aksionin “Të pastrojmë Kosovën”  në lagjen “Kalabria” që njihet...

Vdekja e John McCain, ministri Bushati: Mik i madh i shqiptarëve,...

Senatori republikan John McCain ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Një mesazh ngushëllimi e ka bërë dhe ministri i Jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati. Ky...

Me çfarë krenohet Rama në mandatin e dytë? Si përgjigjet ministri...

I ftuar në emisonin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili në News24, ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Niko Peleshi ka përmendur arritjet...

EDITORIAL

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com