E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Ministri

Etiketim: ministri

Kontrolli teknik i mjeteve, Ministria shtyn deri në 2020 kontratën me...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shtyrë kontratën me kompaninë e kontrollit teknik të automjeteve Burimet bëjnë të ditur se kompania SGS do të ketë...

Bullgaria thotë se sulmet masive kibernetike u bënë nga Rusia

Një sulm masiv i hakerave në Bullgari nëpërmjet një faqeje ruse, mund të jetë i lidhur me vendimin e Sofjes, për të blerë avionë...

Kush është njeriu që po zhvatë pozitën e ambasadorit në Gjenevë

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për ministrinë e Punëve të Jashtme të udhëhequr nga ministri, Behgjet Pacolli. Auditori ka gjetur se një...

Ministri i Transporteve tregon pse u ndaluan autobusët me pasagjerë në...

Tetë autobusëve të linjës Kosovë-Tiranë nuk iu është lejuar ta kalojnë pikën kufitare në Morinë mëngjesin e sotëm. Ata kanë mbetur të bllokuar prej disa...

Rama publikon foton: Të rinjtë e sapopunësuar në Ministri, 165 veta...

Kreu i qeverisë ka bërë publike një fotot teksa shfaqen disa të rijnë dhe të reja, të cilët sipas Ramës janë të sapopunësuar. Në një...

Ministri Lleshaj reagon për protestën e opozitës

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas protestës së opozitës ditën e sotme. Në një postim në Twitter ai shkruan se ndjen keqardhje...

Edukimi mjedisor, pjesë e kurrikulave mësimore që në klasë të parë

Edukimi mjedisor synon të bëhet pjesë integrale e kurrikulave të shkollave që në klasën e parë. Nisma e iniciuar nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit...

Jep dorëheqjen ministri grek i Mbrojtjes

Qeveria greke ka hyrë në një krizë të re. Ministri i Mbrojtjes Kamenos ka dhënë dorëheqje, ndërkohë që partia që ai drejton “Grekët e Pavarur”,...

Radio shtetërore gjermane DW: Meta në të njëjtën linjë me Berlinin,...

Radio shtetërore gjermane "Deutsche Welle" ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW...

Bushati, takim konsultativ me shoqërinë civile për ngritjen e strukturave të...

Procesi i negociatave me BE-në kalon nëpërmjet një sërë fazash të rëndësishme, ndër të cilat, veçohet edhe ngritja e strukturave përgjegjëse shtetërore për hapjen e...

EDITORIAL

Kancelarja gjermane Merkel i vendos kushte të reja kryeministrit Rama

Vendimi për çeljen ose jo të negociatave me 18 tetor do të varet nga qëndrimi që mban...

FORUM

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...

Rama në Berlin, për negociatat apo si tregtar pikturash?

Qeveria dhe Partia Socialiste kanë më shumë se dy javë që reklamojnë vizitën e kryeministrit në Gjermani....
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com