E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Ministri i drejtesise

Etiketim: ministri i drejtesise

Ministri i Drejtësisë së Kosovës paralajmëron dorëheqjen

Ministri i Drejtësisë së Kosovës, Abelard Tahiri, i ka paralajmëruar dorëheqjen e tij kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj. Mediat kosovare raportojnë se Tahiri këtë vendim...

Dorëhiqet ministri i Drejtësisë

Mediat kosovare raportojnë se ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij. Sipas tyre ky vendim erdhi pasi Tahiri nuk...

Arrestimi i Bajrajve, ministri belg: S’kemi marrëveshje ekstradimi me Shqipërinë

Ministri i Drejtësisë belge Koen Geens ka folur rreth operacionit "Oaz", që çoi në arrestimin e 11 personave, pjesë e bandës "Bajri". Ministri belg theksoi...

Manjani: Pronarët e drogës do i dimë kur të nis ‘larja...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka përgëzuar punën e policisë në aksionin e fundit ku u kap 613 kg drogë. Në një koment në rrjetet...

“Serbia s’është e gatshme të bashkëpunojë për hetimin e krimeve të...

Institucionet serbe nuk kanë treguar gatishmëri për të bashkëpunuar në zbardhjen e rasteve të krimeve të luftës në Kosovë të kryera gjatë viteve 1999-98. Edhe...

“Serbia s’ka kërkuar të marrë pjesë në hetime për vrasjen e...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka deklaruar se deri më tani Kosova nuk ka marrë ndonjë kërkesë nga Beogradi për t'u përfshirë në hetimin...

Vrasja e gjyqtares, Bardhi: Këmbanë alarmi për shoqërinë

Ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi ka dënuar vrasjen e gjyqtares së Shkodrës Fildez Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj. Në një reagim, ministri i Derejtësisë...

Plan masash – Siguri maksimale në burgje për ditën e zgjedhjeve

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi, ka udhëzuar sot një Plan të Veçantë Masash për të garantuar një proces normal dhe demokratik votimi në të...

Shkarkohen nga detyra dy drejtorë burgjesh, ja emrat

Ministri i Drejtësisë,  Gazment Bardhi, ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e IEVP Berat, z. Arif Dervishi, si dhe Drejtorin e IEVP Kavajë z....

Ministri: Vetting-u partner i besueshëm, për një sistem efiçent

Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka përshëndetur emërimin nga Kuvendi i Shqipërisë, të anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe gjyqtarëve të Kolegjit...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...