Ballina Etiketimet Ministri Britanik

Etiketim: Ministri Britanik

Ministri britanik: Marrëveshja bërthamore mund të shpëtojë

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian po përpiqen të gjejnë mënyra për të ulur tensionet midis Iranit dhe Shteteve të Bashkuara dhe për të...

Ministri britanik i Drejtësisë beson se Parlamenti do të ndalojë një...

Ministri i Drejtësisë së Britanisë së Madhe, David Gauke tha sot se beson që Parlamenti do të gjejë mënyra për të parandaluar që kryeministri...

Hammond paralajmëron liderin e ardhshëm: “Brexit pa marrëveshje rrezikon shpërbërjen e...

Ministri britanik i financave, Philip Hammond, paralajmëroi kandidatët për kryeministër se dalja pa marrëveshje mund të shpërbëjë Mbretërinë e Bashkuar dhe pengojë lideri e...

Ministri britanik firmos ekstradimin e Assange në SHBA

Ministri i Brendshëm i Britanisë së Madhe, ka zbuluar se ka nënshkruar një kërkesë për ekstradimin e bashkëthemeluesit të ‘WikiLeaks’, Julian Assange, në SHBA,...

Vonesa e Brexit – Jep dorëheqjen Ministri britanik i bujqësisë

Ministri britanik i bujqësisë George Eustice tha herët ditën e sotme se dha dorëheqjen nga qeveria pas vendimit të  Kryeministres Theresa May, për ti...

Britania dhe BE pranë mbylljes së marrëveshjes së Brexit mbi financat

Një marrëveshje që i jep Londrës, qendrës më të madhe të financave ndërkombëtare në botë, qasjen bazë në tregjet financiare të Bashkimit Europian pas...

Luftojmë bashkë krimin! – Ministri britanik: Duam të sjellim këtu paratë...

Ministri i Sigurisë së Britanisë së Madhe, Ben Wallace në një intervistë në Ora News për gazetaren Ilva Tare tha se ajo që Evropa...

Xhafaj pret ministrin britanik të Sigurisë

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj priti sot ministrin e Shtetit për Sigurinë në Britaninë e Madhe, Ben Wallace. Dy ministrat diskutuan mbi gjetjen e mundësive...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Alexandër Soros: “Europa duhet të pranojë që vuan nga Albanofobia”,

“Poshtë sipërfaqes, gjallon një paragjykim dhe racizëm ndaj shqiptarëve etnikë në Europën Perëndimore, që nuk mund të...

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com