E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Ministre

Etiketim: ministre

Manastirliu: Zero tolerancë për subjektet që kërcënojnë shëndetin e qytetarëve

Masat për sezonin turistik, qendra shëndetësore verore 24/7 për pushuesit “Nuk do të ketë tolerancë për subjektet që nuk plotësojnë kushtet higjieno-sanitare dhe kërcënojnë shëndetin...

Xhaçka e para ministre e Mbrojtjes që viziton zyrtarisht Izraelin

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka nis vizitën zyrtare në Izrael. Xhaçka, është ministrja e parë e Mbrojtjes që viziton Izraelin. Ajo do të pritet në...

KËRKESA/ Dy ministret e Ramës thirren me urgjencë në interpelancë ditën...

Dy ministre të kabinetit qeveritar ‘Rama2’ do të ngjiten këtë të enjte në foltoren e Kuvendit, pasi është kërkuar interpelancë. Burime nga Kuvendi bëjnë me...

Sfidat e gruas së Mbrojtjes, rrëfimi i Olta Xhaçkut për FA-të...

Katër muaj nga drejtimi i Ministrisë së Mbrojtjes, Olta Xhaçku rrëfen se e para gjë që i mësoi detyra e re, është pesha që...

Bregu flet për pyetjen ”legjendë”: Ministre në qeverinë Rama?

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, u përfol para dhe pas zgjedhjeve të 25 qershorit, si kandidatura për Ministre e Diasporës ose e Integrimin në...

Shqipëria shton numrin e forcave ushtarake në Afganistan

Ministrja e Mbrojtjes znj. Olta Xhaçka priti sot në takime të veçanta komandantin Suprem të Forcave Aleate për Europën, gjeneralin Curtis M. Scaparrotti dhe...

Ministrja rrëfen historinë e para 4 viteve: Kur më ftoi Rama...

Nga Gjirokastra, në një takim me të rinjtë që do të votojnë për herë të parë, Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro rrëfeu një moment të...

Ministrja Ekonomi në Bulqizë. T’i japim jetë pronave shtetërore të fjetura

Ministrja  Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, vizitoi qytetin e Bulqizës për të parë nga afër ecurinë e një biznesi të ri...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...