E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Dita Botërore e Turizmit/ Ekonomi: Akses për të gjithë në turizëm

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes së bashku me Agjencinë Kombëtare të Turizmit, në kuadër të 27 Shtatorit, Ditës Botërore të Turizmit zhvilluan...

Ekonomi: Shqipëria, e gatshme për investimet tuaja

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, mori pjesë në  “Forumin Mbarëkombëtar Ekonomik i Diasporës Shqiptare” në New York.  Në fjalën e...

FOTO/ Erdhi për investim, biznesmeni libanez largohet me barrelë nga Shqipëria

Biznesmeni libanez që u rrah për spital më 10 shtator në rrugën e Rinasit, në sy të bashkëshortes dhe fëmijës, largohet përfundimisht nga Shqipëria....

Turizëm/ Shqipëria nis përgatitjet për Panairin e Shtutgartit

Shqipëria për herë të parë  është vend partner  në Panairin e Shtutgartit, që zhvillohet në 14-22 Janar 2017. Prezenca qëndrore vizuale e Shqipërisë në këtë...

Ekonomi: 97 milionë lekë mbështetje biznesit vetëm për vitin 2016

Qeveria Shqiptare në mbështetje të biznesit ka vënë në dispozicion një buxhet prej 97 milion lekësh për vitin 2016, prej të cilave 28 milion lekë i janë dedikuar konkurrueshmërisë. Nga...

16.4 milionë lekë financim 5 projekteve në turizëm

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi nënshkroi kontratat me pesë përfaqësuesit e projekteve fituese që konkuruan për mbështetje financiare të projekteve...

Investim 20 milionë USD në objektin me qira 1 Euro

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi firmosi  me sipërmarrësin e kompanisë “BOMIRA SHPK”, z. Ylli Aliaj, kontratën e qirasë...

PD: Kush fshihet pas Portit të Karpenit? Kompania pa punëtorë investon...

Deputetja e PD-së, Jordia Tabaku ka reaguar sot ndaj qëndrimeve të Ministres së Ekonomisë, Milva Ekonomi për ndërtimin e Portit të Karpenit në Kavajë. Tabaku...

Reagon Ministrja Ekonomi: Deklarata e PD, tërësisht dashakeqe

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes i cilëson deklaratat e deputetes së Partisë Demokratikë, Jorida Tabaku për Portin e Karpenit si qëndrime tërësisht dashakeqe. Sipas...

Milva Ekonomi: Porti në Karpen. Ja detajet e megaprojektit 5 miliard...

Parlementi votoi projekt-ligjin që i hap rrugë negocimit të kontratës me “Star Bridge Developments Limited” për ndërtimin e një porti në Karpen të Kavajës....

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...