Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

Ekonomi në një biznes prodhues në Durrës: Model për punësimin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, zhvilloi sot një vizitë në Durrës, ku u takua me stafin e një prej...

Ekonomi: Të forcojmë shkëmbimet tregtare Shqipëri-Kosovë

 Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi mori pjesë sot në Konferencën “Aspirata për një treg të përbashkët Shqipëri-Kosovë”, e organizuar...

Milva Ekonomi: Situata ekonomike, optimiste

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi zhvilloi sot në mjediset e Kampusit të Universitetit Aleksandër Moisiu Durrës një leksion të...

Ekonomi mbledh për herë të parë Task-Forcën e turizmit për 2017

Nën drejtimin e ministres së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, u zhvillua më 7 mars, takimi i parë i grupit të...

Ekonomi vizitë në QKB: Sfida jonë lehtësimi i procedurave për biznesin

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, zhvilloi të premten një vizitë inspektimi në zyrat e Qendrës Kombëtare të Biznesit. Ekonomi tha...

Ekonomi vizitë në Korçë: takim për biznesin dhe inspektim të projekteve...

Zhvillimi i sipërmarrjes, lehtësimi i problematikave të biznesit, investimet në turizëm dhe promovimi turistik ishin fokusi i vizitës së sotme në Korçë të Ministres...

Ministrja Ekonomi: Bizneset të mbrojnë pronësinë e tyre industriale

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi, zhvilloi një vizitë në një prej kompanive shqiptare që prodhojnë produkte "Made in...

Ministrja Ekonomi: Procesi i akreditimit, garanci për konsumatorët

 Shqipëria është pjesë e tregut të përbashkët rajonal, europian dhe më gjerë, ndaj është shumë e rëndësishme që të dalim në treg me produkte...

Ministrja Ekonomi u uron festat fëmijëve të ‘Shtëpisë së Fëmijës’ Shkodër

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, ndodhej sot në Shtëpinë e Fëmijës 6-18 vjec, Shkodër, në kuadrin e nismës së...

Ministrja Ekonomi: Rritja ekonomike e Shqipërisë është e qëndrueshme

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Turqi...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...