Ballina Etiketimet Milva ekonomi

Etiketim: milva ekonomi

“Jugosllavi të re”/ Ekonomi: S’ka asgjë të tillë, Rama në Trieste...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi është shprehur se “nuk ka asnjë Jugosllavi të re, ka vetëm vende të Ballkanit,...

Nis Forumi i Biznesit në Trieste, Shqipëria përfaqësohet me Ekonomin

Nis në Trieste të Italisë Forumi i biznesit të vendeve të Ballkanit Perëdimor i cili mbahet në kuadër të Samitit europian për 6 vendet...

Ministrja e Ramës tregon çfarë nuk u realizua në 4 vite...

Qeveria Rama-Meta ka realizuar një sërë reformash në 4 vitet e qeverisjes. Kryefjala e reformave të realizuar është ajo në arsim. Këtë e ka...

Dako: Vota për Ramën, e vetmja rrugë për të bërë shtet

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun Durrës, njëherësh kryetari i Bashkisë, Vangjush Dako, së bashku me Ministren e Zhvillimit Ekonomik, Milva Ekonomi zhvilluan...

Zbulohet manovra e Ministres Ekonomi pas kallëzimit të Lazimit në Prokurori

Në fillim jepet urdhri për shkarkim, pastaj gjenden motivet. Kjo është ajo që po ndodh këto ditë në Ministrinë e Zhvillimit të Ekonomisë, Tregtisë...

Ekonomi me kandidatët për deputetë Ramohitaj dhe Lako, takim me kontabilistët...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes  njëherësh kandidate për deputete në Qarkun Durrës, Milva Ekonomi, së bashku me kandidatët socialistë për deputet...

“Milva Ekonomi, pas koncesionit të laboratorëve dhe bregdetit, sulm për të...

Në një shënim të sajin, gazeta “Telegraf” denoncon faktin se pas shkarkimit të drejtorit të Postës Shqiptare, qëndron pikërisht ministrja Milva Ekonomi, e cila...

“Ditët e turizmit Malor” në Razëm, Malësi e Madhe

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Znj. Milva Ekonomi, mori pjesë sot në aktivitetin turistik ‘Ditën e Turizmit Malor’, organizuar nga Bashkia...

Dako: Qeveria e fokusuar tek rritja e punësimit dhe mirëqenies

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i shoqëruar edhe nga Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes njëherësh edhe kandidatja për deputete...

Milva Ekonomi: Rregullimet e tregut turistik do kënë efekt në sezonin...

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes znj. Milva Ekonomi zhvilloi dje një takim me drejtues të sipërmarrjeve private. Takimi ishte në formë bashkëbisedimi...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com