E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Milot-Balldren

Etiketim: Milot-Balldren

“Katrahura me aksin Milot-Balldren”, Ish-deputeti: Anulimi i koncesioneve është i mundshëm

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu beson se anulimi i kontratave koncesioneve të nënshkruara nga qeveria mund të realizohet. Spahiu shpreh bindjen se këto kontrata janë...

KLSH zbulon skandalet në koncensionin e Milot-Balldren, falsifikime dhe zero investime...

Të dhënat për kontratën koncesionare me Partneritet-Publik-Privat për ndërtimin e rrugës, Milot -Balldren nga kompania ANK janë falsifikuar. Kontrolli i Lartë i Shtetit në një...

Koncesioni Milot-Balldren, Spahiu: Vjedhin pa iu dridhur qerpiku për diçka të...

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për koncensionin e aksit rrugor Milot-Balldren, pas daljes së...

Saga korruptive e Milot-Balldren, aferë dhe krim ekonomik

Nga: Grida Duma Në 18 korrik të këtij viti kuvendi miratoi me nxitim kontratën e koncesionit/PPP, ndërmjet Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, si autoriteti kontraktor,...

Milot-Balldren, Balluku: Qeveria nuk bën investigime, por sheh dokumentacionin

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka qenë sot e ftuar në News24 në rubrikën “Opinion” ku ka folur jo vetëm për situatën...

Milot-Balldren, qeveria jep bonusin për koncesionin e radhës, projekti pjesë e...

Një javë pas dhënies së bonusit për një kompani që do të ndërtojë me koncesion projektin në Jug të vendit për rrugën Orikum-Himarë, Qeveria...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...