E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Milioner

Etiketim: milioner

Si të bëhesh milioner duke vizituar çdo vend të botës, pa...

Johnny Ward kaloi 10 vjet duke udhëtuar nëpër botë, duke vizituar të 197 shtetet në planet duke arritur në fund të udhëtimit të tij...

FOTO/ Kreu akte seksuale me të miturën në avion privat, dënohet...

Një milioner nga New Jersey është dënuar me shtatë vite burg për sjellje të paligjshme seksuale ndaj të miturve. Stephen Bradley Mell, 53 vjec,...

Bleu një biletë të thjeshtë, bëhet milioner brenda natës

Plot 123 milionë paund janë fituar nga një blerës i një bilete të Lotarisë Kombëtare në Britaninë e Madhe. Milioneri me fat zbuloi se ishte...

Pasi e hodhi në koshin e mbeturinave, burri rimerr biletën e...

Bileta e lotarisë që mori në koshin e plehrave do ti japë 25 mijë dollarë cdo vit një burri nga Michigani. Jeff Heinig mori sërish...

HISTORIA/ Dikur ishte i varfër dhe i pastrehë, sot është milioner

Rrëfimi i jetës së Drew Gudal pa dyshim se mund të bëhet edhe film, por ajo çfarë është më e rëndësishme, është që historia...

U shtir si i pastrehë, ky milioner tregon përvojën e tij

Me rastin e një feste kombëtare një sipërmarrës i Iowa-s gjeti një mënyrë krejtësisht të veçantë dhe krijuese për të qenë bujar me njerëzit. Ai...

Mund të bëheni milioner nëse keni nga këto monedha!

Në media te ndryshme te huaja flitet se disa monedha metalike mund të shiten dhe kushtojnë mijëra euro. Monedhat janë ato të cilat kanë një...

Ja sa para duhet të kurseni çdo ditë për t’u bërë...

Çdo ditë shpenzojnë para në produkte që janë të tepërta por nëse dëshironi të bëheni të pasur, duhet të filloni të investoni. Një financier ka...

8 gjërat që duhet të dini për t’u bërë milioner

Në një ekonomi të tregut të lirë, çdokush mund të bëjë sa më shumë para që të dojë”, thekson Steve Siebold, i cili ka...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com