E hënë, Nentor 11, 2019
Ballina Etiketimet Mili Xhani

Etiketim: Mili Xhani

Roland Qafoku: Edi Rama analist do të tallej me Edi Ramën...

Intervistë me gazetarin Roland Qafoku: E kam parë median të abuzojë, të bëjë gafa, të kërkojë falje. E kam parë median në shumë forma,...

Malaj: PS nuk duhen fitore nga “krushqitë” mes biznesit, politikës dhe...

Në krizën aktuale që ka përfshirë vendin dhe problemet që ka PS-ja, ish-ministri vlerëson qëndrimet e Ditmir Bushatit duke i cilësuar si mesazhet e...

Ndërkombëtarët folën: Zgjidhja janë zgjedhjet e parakohshme!

Ka një sjellje qesharake të zyrtarëve të qeverisë dhe shumicës së mediave pranë saj për të zhvleftësuar gjithë çfarë thotë raporti i OSBE/ODIHR për...

OSBE/ODIHR rrëzojnë përfundimisht votimet njëpartiake të 30 qershorit

-Raporti i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSBE/ODIHR shkruan: KQZ cënoi sigurinë jurdike dhe mori vendime pa transparencë. Gjyqtarët e kolegjit zgjedhor u ndikuan në pavarësinë...

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në sulmin e akuzave të opozitës. Partia Demokratike...

Elmaz Sherifi: Më 30 qershor u bënë votime si në Shtetin...

Ish-ministri i PS, Elmaz Sherifi: Procedurat e shkarkimit të presidentit pasqyrojnë më bindshëm mendësinë e Partisë Shtet Intervistoi: Mili Xhani Ish-ministri dhe ish-deputeti i PS-së,...

Kryebashkiakët opozitarë: NUK DALIM NGA ZYRAT TONA!

Votimet e 30 qershorit të Partisë Socialiste e kanë zhytur vendin në një krizë edhe më të rëndë sesa ishte më parë. Tashmë nuk kemi...

Mesazhet dinjitoze dhe kurajoze të Presidentit

-Presidenti deklaroi se jemi shtet sovran dhe nuk duhet, të huajt, të na trajtojnë si vend afrikan. Në asnjë rresht kreu i shtetit nuk...

Rama dhe PS vetë votojnë, por po vetë numërojnë!

Këto votime po kundërshtohen nga qytetarët e revoltuar dhe ka patur përplasje në shumë qytete, kur policia përdori gaz lotësjellës dhe shkopinjë gome. Në...

Seanca e turpit në Kuvend. PS dhe Rama, sjellje prej talebanësh...

PS po “debaton” në Kuvend sot për një mocion kundër Presidentit Ilir Meta, me argumentin se ka shkelur Kushtetutën pasi anuloi datën e zgjedhjeve,...

EDITORIAL

Spartak Ngjela: SHBA do e flakin Ramën si leckë, u rreshtua me pro serbët kundër Kosovës

Avokati Spartak Ngjela ka kritikuar ashpër qëndrimin e kryeministrit Edi Rama për izolimin e Kosovës nga marrëveshjet...

FORUM

Rama nuk heq dorë nga censura e mediave. Nesër nis diskutimi i ligjeve të kritikuara

Kuvendi i Shqipërisë pritet të fillojë të martën shqyrtimin e dy projektligjeve kontroverse të propozuara nga kryeministri...

22 nëntor 2019, 60 vite gjimnazi “Asim Vokshi”

Tash 60 vjet gjimnazi "Asim Vokshi " pret e përcjell breza nxënësish e mësuesish duke ua lënë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com