Ballina Etiketimet Milani

Etiketim: Milani

Analiza e De Biazit: Piontek s’e ka luksin për të gabuar...

Ish-trajneri i Shqipërisë, Xhani De Biazi, ka komentuar transferimin e Kristo Piontek te Milani. Nga lartësia e përvojës së tij, 62-vjeçari ka bërë një...

Superkupa e Italisë, Milani sfidon Juventusin në Arabi

Sot përcaktohet edhe fituesi i Superkupës së Italisë. Juventusi dhe Milani do të përballen në Arabinë Saudite për të ngritur trofeun e parë sezonal....

Katër ndeshje pa fituar, Milani merr vendimin e papritur për Gatuzon

Milani po kalon një moment krize pasi kuqezinjtë nuk njohin fitore në katër ndeshjet e fundit. Disfata e fundit ishte ajo ku u mposhtën 1-0...

Leonardo i mbyll derën Ibrës: Milan do sulmues nga Premier League

Pavarësisht zërave që e lidhin me rikthimin te Milani, Zlatan Ibrahimovic është i destinuar për të qëndruar te Los Angeles Galaxy. Të paktën këtë...

3 lojtarë të Milanit rikthehen nga dëmtimet para derbit me Interin

Milan ka marrë lajme të shkëlqyera para derbit “della Madonnina”. Gattuso është qetësuar pasi Romanjoli, Kutrone e Kaldara janë rikthyer nga dëmtimet dhe do të...

Benzema del në skenë për Milanin

Pas Ronaldos duket se një tjetër lojtar është drejt largimit nga Reali i Madridit dhe ai është Karim Benzema, i cili prej vitesh mban...

Milani “harron” vendimin e UEFA-s, krijon skuadrën e futbollit për femra

Milani ka krijuar zyrtarisht ekipin e parë të femrave të futbollit, i cili do të marrë pjesë në sezonin 2018-19 në Serie A të...

Andre Silva shpëton sërish Milanin, Roma mund Krotonen (VIDEO)

Milani mban gjallë shpresat për një vend në Champions, teksa sot ka mundur me përmbysje 3-2 Kievon. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen duke...

Sot përcaktohen 8 skuadrat çerekfinaliste në Europa League, Milani kërkon përmbysjen

Sot luhen ndeshjet e kthimit në Europa League. Pa dyshim vëmendjen më të madhe do ta marrë sërish dueli që do të zhvillohet në “Emirate...

Te Milani janë të bindur, 2018 do të jetë viti i...

Milani nuk po kalon aspak periudhë të mirë në Serinë A, por në gjirin e kuqezinjve po shkëlqen një djalosh i ri, Patrick Cutrone. Ai...

EDITORIAL

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com