Ballina Etiketimet Mike Pompeo

Etiketim: Mike Pompeo

Pompeo: NATO të ndryshojë, ndryshe rrezikon të vjetërohet

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të premten se NATO-ja duhet të rritet dhe të ndryshojë përndryshe rrezikon të vjetërohet. Komentet e tij...

Pompeo: Trump i gatshëm dhe për ndërhyrje ushtarake kundër Turqisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se nëse lind nevoja, presidenti Donald Trump është i përgatitur të përdorë edhe forcë ushtarake kundër Turqisë,...

Shehu: Evitimi i Tiranës nga Pompeo, një “shuplakë” qeverisjes Rama

Sekretari i Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, zhvilloi këto ditë një tur vizitash në Maqedoni, Mal të Zi, Greqi dhe Itali. Në axhendën e ngjeshur...

Mike Pompeo në Ballkan: Maqedonia Veriore së shpejti në NATO, jo...

Një miratim me peshë të madhe. Lajmin për aderimin e shpejtë të Maqedonisë së Veriut në Aleancën Atlantike e konfirmoi Sekretari i Shtetit i...

Pompeo darkë me Ursula von der Leyen: Mezi presim bashkëpunimin

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka mbërritur në Bruksel për të zhvilluar një seri takimesh me shefin e NATO-s për të biseduar për...

SHBA-ja akuzon Iranin për sulmin në cisternat e naftës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka akuzuar Iranin për sulmin në dy cisterna të naftës në Gjirin e Omanit. Ai tha se vlerësimi...

Sekretari amerikan i Shtetit në takimin e Bilderbergut në Zvicër

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po vazhdon turneun në Evropë. Sot ai ndodhet në Zvicër, ku po merr pjesë në takimin e 67-të...

Pompeo: Po bëjmë përpjekjet për zonën e sigurt në Sirinë veriore

Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka deklaruar se SHBA planifikon të krijojë zonën e sigurt në Sirinë veriore për të reduktuar rrezikun e...

Pompeo: Huawei po gënjente amerikanët, ka lidhje me qeverinë e Kinës

Sekretari i shtetit amerikan Mike Pompeo tha të enjten se Huawei punon me qeverinë kineze. “Për ata që të thonë se nuk po punojne me...

Pompeo drejt Moskës për takime me Putin dhe Ministrin Lavrov

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin dhe Ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov javën e ardhshme,...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...