E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Michelle Obama

Etiketim: Michelle Obama

FOTO/ Shtëpia e re e familjes Obama do t’ju habisë

Barack dhe Michelle Obama po përpiqen të blejnë një pronë buzë detit në shtetin e Masaçusets, e cila i përket pronarit të Boston Celtic,...

Michelle Obama-Të bëhesh (…për shkak të burrit)

Nga Jetona Koçibelli Sigurisht që libri “Të Bëhesh” i Michelle Obama-s ka pasur shumë bujë. Rekord shifrash në shitje, një promovim gjithandej globit, një e...

Meghan Markle interviston Michelle Obamën për revistën “Vogue”

Dukesha Meghan Markle është ftuar nga revista “Vogue” për të qënë redaktore speciale e kopërtinës së kësaj reviste për muajin shtator. Gjatë punës së saj...

Gruaja dhe burri më me ndikim në botë

Më shumë se dy vjet pas largimit nga shtëpia e Bardhë, ish-zonja e parë Michelle Obama ende është shumë e admiruar nga njerëzit në...

Michelle Obama, gruaja më e admiruar në botë

Sipas një sondazhi të zhvilluar së fundmi nga YouGov, ka shpallur Michelle Obama-n gruan më të admiruar në botë dhe sigurisht, jo pa arsye....

Autobiografia e Michelle Obama, libri me mbi 10 milione kopje

Libri autobiografik i Michelle Obama, bashkëshortes së ish-presidentit amerikan , pas rekordit të thyer me më shumë se 10 milionë kopje të shituara vjen...

Bebe Rexha takohet me Michelle Obamën, ja si e quan

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha është lindur dhe rritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku vazhdon karrierën e saj të suksesshme...

Michelle Obama flet për filmin e Beyonce-s

Michelle Obama ka dhënë një mesazh shumë të bukur për filmin e Beyonce që jepet në Netflix “Homevoming”. Obama ka vlerësuar gjithnjë përpjekjet e...

Libri biografik i Michelle Obama drejt rekordit historik

Libri i Michelle Obama ‘Becoming’ është drejt rrugës për tu bërë një autobiografi me sukses të madh në historinë e botimeve, duke shitur deri...

“Becoming” thyen rekordin e “Fifty Shades”

“Becoming” e Michelle Obamës nuk është vetëm një nga librat më të shitur por është një nga librat me titullin më të ‘zjarrtë’ të...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com