E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Michael Granoff

Etiketim: Michael Granoff

“Granoff, kontributori i palodhur në forcimin e miqësisë mes kombit shqiptar...

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me Michael Granoff,  Kryetari i Bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve. Kreu i shtetit ka vlerësuar rolin e...

Presidenti Meta takon Kryetarin e Bordit të Fondit Shqiptaro-Amerikan

Presidenti Ilir Meta ndodhet në SHBA në kuadër të sesionit të ri të OKB ku marrin pjesë kryetarët e shteteve. Veç takimeve në kuadër të...

E ardhmja nuk të dhurohet

Nga Michael Granoff *  Profesor Koni, Profesor Kule, Profesor Hadëri, Rea Kotani, studentë të fakultetit, të nderuar të ftuar dhe miq të AAEF (Fondi Shqiptaro-Amerikan...

Veliaj: Pazari i Ri, projekt ikonë i Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Drejtori i Bordit Drejtues të Fondit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff, ndoqën sot nga afër punimet...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...