E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Meta

Etiketim: Meta

Ilir Meta: Koalicionin e vendosin forumet. Rëndësi stabiliteti i vendit

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar se për koalicionin në zgjedhjet e ardhshme do të vendosin forumet e partisë. Në një intervistë nga...

Ben Blushi: Saliu dhe Meta më kërkuan votën për mocion ndaj...

Gjatë intervistës me Blendi Fevziun në Opinion, Ben Blushi zbuloi se i kërkuan votën për një mocion kundër Edi Ramës. Blushi tha se mocioni...

Meta: Në Greqi kam diskutuar edhe për kanabisin, është problem shqiptar...

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta në një intervistë për News 24, zbulon detaje të reja nga vizita e tij e fundit në Greqi. Me...

Meta takim me strukturat në Durrës: LSI, faktor stabiliteti, shmangëm një...

Kryetari i LSI-së,Ilir Meta mori pjesë në një takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Durrës. Të pranishëm në këtë takim ishin...

Përplasjet me PDIU për çështjen çame, Meta: Nuk cënojnë koalicionin. Jam...

Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi sot para gazetarëve se qëndrimet për çështjen Çame, e cila ka qenë objekt diskutimesh dhe debatesh mes palëve, nuk ka...

“Çamët”, Meta: S’duhen hapur plagë të reja. Idrizi: Viktima jemi ne,...

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta u përgjigj për qëndrimin e tij për çështjen çame në vizitën e fundit në Greqi. Nga foltorja e Parlamentit, Meta...

Meta takon Tsipras: Plagët e së kaluarës dhe kur i përkëdhel...

Në kuadër të vizitës që ai po zhvillon në Greqi, kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryeministrin Aleksis...

Idrizi kritika Metës për trajtimin e çështjes çame në Greqi

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, deklaroi se kreu i Kuvendit, Ilir Meta, duhej të ishte treguar më i drejtpërdrejt në lidhje me çështjen çame...

PD, Selami: Meta ngushëlloi Greqinë për Çamërinë

Deputeti i Partisë Demokratike, Eduard Selami ka kritikuar qëndrimin e kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Greqi për çështjen çame. Selami...

Meta: TAP edhe mund të mos kalonte në Shqipëri, por ia...

“Projekti TAP mund të realizohej edhe pa kaluar përmes Shqipërisë. Është bërë një përpjekje e madhe që Shqipëria të përfshihej në këtë projekt”. Kështu...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...